250فقره انشعاب آب غیر مجاز

در آبفای جنوب شرقی شناسایی و جمع آوری شد

در محدوده شهرهای تحت پوشش شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران طی ماه گذشته 250فقره انشعاب غیر مجاز شناسایی و جمع آوری شد.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی ضمن اعلام خبر فوق، اظهار داشت: با توجه به افزایش گرما و مصرف آب در فصل تابستان، تامین این مایه حیاتی برای شهروندان محترم به قدر نیاز، متعادل سازی و جلوگیری از افت فشار شبکه توزیع آب شهری در اولویت برنامه کاری شرکت قرار دارد.

مهندس منصور جنتی در ادامه با اشاره به این که تعدادی از انشعابات غیر مجاز به دلیل قطور بودن و مصرف زیاد آب سبب افت فشار آب در شبکه توزیع شهری می شوند،افزود: در همین راستا با همکاری کارکنان شرکت و گشت شبانه روزی در مسیر خطوط انتقال آب طی یک ماه گذشته  در تابستان سال جاری 250مورد انشعاب غیر مجاز شناسایی و جمع آوری گردید.

مدیرعامل آبفای جنوب شرقی همچنین با بیان این مطلب که استفاده غیر مجاز از آب از نظر شرعی و قانونی گناه و جرم محسوب می شود و مالکین آنها در صورت عدم همکاری با شرکت به مراجع قضایی معرفی می شوند، عنوان کرد: متاسفانه در برخی موارد شاهد  هستیم که در مسیر  لوله های خطوط انتقال، افراد سودجو و متخلف بصورت غیرقانونی از آب آشامیدنی  در بخش  کشاورزی، دامداری و باغداری  استفاده می کنند و همین مسئله  در تامین آب شرب شهروندان ایجاد مشکل می کند .

مهندس جنتی در پایان ضمن این که خواستار صرفه جویی بیشتر شهروندان جنوب شرق استان تهران  در مصرف آب در فصل گرما شد، افزود: خوشبختانه در حال حاضر با اقدامات صورت گرفته  در شهرهای تحت پوشش شرکت در زمینه تامین و توزیع مشکلی وجود ندارد.

/ 0 نظر / 4 بازدید