سیمنار آموزشی ایمنی و سلامت کار

در  آبفای  جنوب  شرقی  برگزار  شد

سیمنارآموزشی یک روزه ایمنی و سلامت کار با حضور مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی،مدیر دفتر ایمنی و سلامت کار آبفای استان تهران و کلیه پیمانکاران اجرایی شرکت آبفای جنوب شرقی در محل ستاد این شرکت برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران مدیرعامل این شرکت درابتدای این سمینار ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین طی سخنانی اظهار داشت:همه ما باید برای تک تک واژه ها در پروژه های عمرانی مسئله ایمنی و سلامت کار را خصوصاً در بخش نیروی انسانی در نظر داشته باشیم چرا که اگر نیروی انسانی در شرایط ایده آل و سلامت کامل نباشد روند کار به ثمر نخواهد رسید.

مهندس منصور جنتی درادامه با بیان این جمله که(( اول ایمنی بعد کار)) حساسیت این بخش را در  اجرا و پیشرفت پروژه های آبرسانی بررسی کرده و افزود:بحث عملیاتی نمودن ایمنی درکارگاهها و فراهم نمودن شرایط اجرای آن بسیار حائز اهمیت می باشد و همان طور که ما در اجرای پروژه های عمرانی گزارش پیشرفت ماهانه داریم در کنار آن نیز باید گزارش پیشرفت ایمنی کار را داشته باشیم که امیدواریم با اجرای این نوع کارگاهها و سیمنارهای آموزشی به این مهم دست بیابیم.

این گزارش می افزاید در ادامه این سمینار مدیر دفتر سلامت وایمنی کار آبفای استان تهران در خصوص بحث ایمنی در کار توضیحاتی داد و گفت: مهمترین وظیفه هر سازمان  حفاظت از نیروی کار در برابر عوامل آسیب زا و پر خطر است که این امر باعث افزایش بهره وری در مجموعه می شود.

مهندس کامرانی در ادامه افزود: امروزه ما باید تلاش کنیم تا نوع نگاه و نگرش خودمان رانسبت به مقوله ایمنی تغییر بدهیم چراکه با عمل کردن به اصول ایمنی،دستیابی به اهداف بسیار آسان و سهل خواهد شد.

درادامه این گزارش آمده است معاون برنامه ریزی و منابع انسانی شرکت آبفای جنوب شرقی در خصوص هدف از برپایی این سیمنار گفت: با توجه به اهمیت مقوله ایمنی خصوصاً در صنعت آب وفاضلاب که بطور مستمردرسطح وسیعی درگیر مباحث اجرایی و پروژه های عمرانی می باشد و نیز به منظور افزایش ضریب و ارتقاء سطح ایمنی شرکت، شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی اقدام به برگزاری سیمنار آموزشی سلامت و ایمنی  کار با همکاری شرکت مشاور پارس آب تدبیر نموده است.

این گزارش حاکی است در این گردهمایی همچنین مدیر عامل شرکت مشاور پارس آب تدبیر طی سخنانی گفت: پیاده سازی مبحث ایمنی نیاز به مشارکت همگانی دارد ما اگر بخواهیم تحول بنیادی در مقوله ایمنی داشته باشیم این امر در کوتاه مدت حاصل نمی شود چرا که مقوله ایمنی یک مسئله فرهنگی است که باید طی سالها شکل بگیرد.

شایان ذکر است در این سمینار از اطلاعات و دانش دکتر ریاحی از اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران به عنوان سخنران جلسه بهره گیری شد.

/ 0 نظر / 4 بازدید