با حضور مدیرعامل آب وفاضلاب استان تهران و مسئولین ارشد شهرستانهای ورامین وپیشوا

طرح ها ی آبرسانی شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران مورد بررسی قرار گرفت

طی نشستی با حضور مهندس پرورش مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان تهران، نماینده مردم شریف ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی،ائمه جمعه و فرمانداران شهرستانهای مذکور، طرحهای آبرسانی و عملکرد شرکت آبفای جنوب شرقی مورد بررسی قرارگرفت.

به گزارش روابط عمومی آبفای جنوب شرقی استان تهران در ابتدای این نشست کارگاهی مهندس جنتی مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین، گزارش عملکرد شرکت متبوع خود را در قالب پاور پوینت به سمع ونظر حضار رسانید.

مهندس جنتی همچنین در خصوص برخی از برنامه ها واهداف در دست اقدام شرکت آبفای جنوب شرقی گفت:بازسازی و اصلاح شبکه شهرستان ورامین و پیشوا در حدود 300 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 150میلیارد ریال،حفر 15حلقه چاه آب،اجرای 16کیلومترخط انتقال آب از سد ماملو به شهرستانهای ورامین وپاکدشت از ردیف ماده 56 و اجرای طرح فاضلاب در مناطق تحت پوشش را از برنامه های اساسی شرکت برشمرد.

این گزارش می افزاید مهندس پرورش مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان تهران دراین جلسه نیز در خصوص پیشرفت پروژه انتقال آب ازسد ماملو به منطقه جنوب شرق استان تهران توضیح داد:پروژه ماملو از آن دست طرح هایی است که مطابق با برنامه زمانبندی شده پیشرفت نموده و تا آخرسال جاری تصفیه خانه وارد مدار بهره برداری می شود.

مهندس پرورش در ادامه در راستای اجرای پروژه های فاضلاب تاکید کردند که با تخصیص به موقع اعتبار  واستفاده ازبخشهای فاینانس بتوانیم پیشرفت خوبی در این بخش داشته باشیم.

درادامه این جلسه دکتر نقوی نماینده مردم شهرستانهای ورامین وپیشوا در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از مهندس پرورش و عملکرد شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران اذعان کرداقدامات خوبی در جهت اجرای پروژه های آب وفاضلاب در شهرستانهای ورامین وپیشوا انجام شده که امیدواریم با پیگیری جدی تر و سرعت در اجرای پروژه های آبرسانی ازسد ماملو،مردم شریف منطقه از نعمت آب سد ماملو برخوردارگردند.

دکتر نقوی  همچنین تاکیدکرد: با تکمیل تصفیه خانه سدماملو،خط انتقال آب از سدماملو به شهرستانهای ورامین و پیشوا به بهره برداری برسد.

این گزارش حاکی است: فرماندار شهرستان ورامین دراین جلسه ضمن درخواست روشن شدن وضعیت ادغام آبفای شهری و روستایی، برضرورت هرچه بیشتر اصلاح شبکه با تامین اعتبار مورد نیاز تاکید کردند.

درپایان این گزارش آمده است در این نشست کارگاهی فرماندار شهرستان پیشوا طی سخنانی ضمن اشاره به ساخت مسکن مهر6500 واحدی در این شهر، افزود: با عنایت به ساخت مسکن مهر در پیشوا  جای آن داردکه به نیاز آب شرب شهرستان توجه بیشتری گردد.

وی ساخت تصفیه خانه فاضلاب در شهرستان پیشوا  و روشن شدن میزان تخصیص حق آب این شهر  از سد ماملو را خواستارشد.

در این نشست همچنین ائمه جمعه حاضر در جلسه، هریک طی سخنانی جداگانه برضرورت تبلیغات و اطلاع رسانی در مورد مصرف بهینه آب،کمک به افزایش آگاهی های شرعی مردم در خصوص مصرف این نعمت خدادادی تاکید نمودند.

 

/ 0 نظر / 3 بازدید