برای  اولین بار در آبفای جنوب شرقی انجام شد

ترسیم نقشه های کنترل کیفیت منابع آبهای زیرزمینی

برای اولین بار ترسیم نقشه های کنترل کیفیت منابع آبهای زیر زمینی  با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته در شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران انجام شد.

به گزارش روابط عمومی آبفای جنوب شرقی معاون نظارت بر بهره برداری این شرکت گفت:به منظور بررسی آبخوان دشت ورامین جهت امکان سنجی حفظ چاههای آب با کیفیت مناسب  که منجر به مکان یابی دقیق چاههای آب، حذف هزینه های اضافی حفر و راه اندازی چاههای با کیفیت نامطلوب می شود،بر مبنای علمی و کاربردی نقشه های منابع آبی زیر زمینی ترسیم و تهیه شده است.

غلامرضا مرادی در ادامه توضیح داد: با بهره گیری از این دانش و فناوری ضمن این که  کلیه سفره های زیرزمینی منطقه از نظر آلاینده های شیمیایی  اندازه گیری و مناطقی که دارای کیفیت نامناسب  باشند از لیست حفر چاه حذف می شوند همچنین شناسایی تاثیرات منابع آلاینده محیطی همچون مکانهای دفع زباله و پیشگیری از آلودگی منابع زیرزمینی آبهای شیرین امکان پذیر می شود.

وی در پایان  ضمن اشاره به این که حفر چاههای جدید با استفاده از این نرم افزار در بهترین شرایط  کیفی آب انجام می شود،افزود: برای ترسیم این نقشه ها بیش از یکصد حلقه چاه آب مورد مطالعه و بررسی  قرار گرفتند.

/ 0 نظر / 4 بازدید