به ابتکار شرکت آب و فاضلاب برگزار شد
اولین همایش شهرداران و شوراهای اسلامی شهر های حوزه جنوب شرقی استان تهران
 
اولین همایش شهرداران ، معاونین خدمات شهری و اعضاء شوراهای اسلامی شهرهای حوزه جنوب شرقی استان تهران به میزبانی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران و با حضور مسئولین ارشد این حوزه برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در این همایش ابتدا مهندس جنتی مدیر عامل شرکت آبفای جنوب شرقی  طی سخنانی ضمن گرامیداشت هفته صرفه جویی در مصرف آب با تشریح اهمیت و جایگاه آب در اسلام و ایران و همـچنین وضعیـت آبرسـانی در شـهرهای تحت پوشش شرکت متبوع خود اظهار داشت :‌ رشد روزافزون جمعیت و گسترش شهرهای حوزه جنوب شرق تهران و به دنبال آن افزایش تقاضا برای آب و فقرمنابع آبی از جمله مهمترین مواردی است که باید مورد توجه همگان به خصوص دستگاه هایی مانند شهرداری ها که وظیفه ایجاد و نگهداری از فضاهای سبز سطح شهرها را به عهده دارند قرارگیرد.
مهندس جنتی گفت: علیرغم محدودیت منابع آبی و مشکلات فراوانی که بر سر راه تامین و توزیع مناسب آب آشامیدنی شهرهای جنوب شرقی وجود دارد ، مجموعه همکاران بنده در شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران تمام سعی و تلاش خود را می نمایند که آبرسانی در این حوزه به بهترین شکل ممکن انجام شود .
وی در ادامه سخنان خود با تشکر از همکاری های خوبی که بین مسئولین حوزه جنوب شرقی تهران و شرکت آب و فاضلاب وجود دارد خواستار تداوم این همکاریها جهت خدمات رسانی بهینه و در خورشأن مردم شد .
بنابراین گزارش در ادامه مهندس قاسمپور شهردار قرچک نیز در سخنانی با اشاره به خدمات قابل توجه شرکت آب و فاضلاب گفت :‌تلاش و فعالیت همه دستگاه های خدمات رسانی به وی‍ژه شهرداریها و شرکت آب و فاضلاب همگی در راستای خدمت رسانی به مردم است ، بنابر این به هر میزان همکاری های فی مابین مناسب تر و نزدیک تر باشد به همان میزان مشکلات سریع تر و بهتر انجام شده و شیرینی این همکاری های سازنده مستقیم و غیر مستقیم در کام مردم خواهد بود.
شهردارقرچک ضمن مثبت ارزیابی نمودن این همایش مشترک و تشکر از برگزارکنندگان ،خواستار ادامه نشست های مشترک بین شهرداری ها و دستگاه های خدمات رسان به ویژه شرکت آب و فاضلاب برای تسهیل امور شد.
این گزارش می افـزاید در ادامه همایش مهندس منصوری فرماندار شهرسـتان ورامین نیز ضمن گرامیـداشت هفته صرفه جویی در مصرف آب در سخنانی اظهار داشت: انجام به موقع و منظم وظایف محوله هر دستگاهی لازم و ضروری است و همه باید نهایت سعی و تلاش خود را به کار بگیرند تا روند خدمات رسانی به شهروندان به خصوص در حوزه تامین آب آشامیدنی که مهمترین نیاز هر موجودی است به خوبی انجام شود.
فرماندار شهرستان ورامین افزود: به نظر می رسد جهت پیگیری برخی از کارها نیازمند یک ساماندهی درسطح شهرستان هستیم چرا که به طور مثال در همین حوزه آب چندین اداره وامور مسئولیت دارند که بعضاً باعث سردرگمی بین مردم می شود و چناچه تدبیری اندیشیده شده تا این حوزه هم ساماندهی شود گام مهمی در امر خدمت رسانی برداشته شود .
بنابراین گزارش در پایان مراسم مهندس دهقان مدیر حفاظت از منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران نیز در سخنانی با ارائه گزارش مبسوطی در خصوص وضعیت منابع آب زیر زمینی حوزه جنوب شرقی استان تهران گفت :‌در سالیان اخیر با توجه به برداشت های بی رویه از منابع، شاهد افت شدید سطح آب های زیر زمینی و فرونشست زمین هستیم به طوریکه سالیانه حداقل 4/1 متر سطح سفره های زیرزمینی افت کرده و باعث پدیده طبیعی فرو نشست و ایجاد شکاف های عمیق در اراضی دشت ورامین هستیم .
مهندس دهقان با اشاره به تعداد چاه های حفر شده درحوزه جنوب شرقی استان تهران اظهار داشت :‌ بیشتر چاه های حفر شده برای مصارف بخش کشاورزی است و بخش های دیگر مانند آشامیدنی و صنعت در رتبه های بعدی قراردارند،بنابراین می بایست با اقداماتی نظیر پوشش انهار و تغییر روش های آبیاری غرق آبی به بارانی و زیر سطحی به مقدار قابل ملاحظه ای از هدر رفت آب جلوگیری کرد .
لازم به ذکر است این همایش به ابتکار روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران و به منظور آگاهی دهی به شهرداران و شوراهای اسلامی شهر ها در خصوص وضعیت منابع آبی برگزار شد که با استقبال خوب شهرداران و شوراهای اسلامی شهر های ورامین ، پاکدشت ، قرچک ، جواد آباد ، خاور شهر ، قیام دشت و شریف آباد رو به رو شد .
 

باهمکاری اداره بهزیستی ورامین
دومین نشست مشترک شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران و

مدیران مهدهای کودک شهرستان ورامین برگزار شد

دومین نشست مشترک شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران و مدیران مهدهای کودک شهرستان ورامین با همکاری اداره بهزیستی این شهرستان برگزار شد.
بنابر گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در این نشست مهندس جنتی مدیر عامل شرکت آبفای جنوب شرقی در سخنانی گفت : هدف شرکت آبفا از این فعالیت های فرهنگی تاکید برکم مصرف کردن نیست بلکه درست مصرف کردن آب جزء برنامه های اصلی ماست که در نظر داریم از طریق همکاری یا مهدهای کودک این آموزش ها را از سنین پایین شروع کنیم .
مهندس جنتی ضمن تشکر ازمدیران مهدهای کودک شهرستان ورامین به خاطر همکاری های خوبی که با شرکت آب و فاضلاب دارند ادامه داد : بایستی علاوه بر آموزش کودکان و نونهالان برای والدین آنها نیز برنامه هایی را داشته باشیم تا بتوانیم از آب این نعمت بی نظیر خدادادی به شکلی اصولی و درست استفاده و آینده آینده سازان را به مخاطره نیاندازیم.
این گزارش می افزاید درادامه نشست پرویززهره وند مدیرروابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی در تشریح تمهیدات و برنامه های فرهنگی شرکت گفت: ما در برنامه سالانه خود جهت آموزش همگانی مصرف بهینه آب دوگروه سنی نو نهالان- کودکان و بزرگسالان را به عنوان گروه های هدف برای خود تعریف نموده که در این میان گروه سنی اول یعنی نونهالان و کودکان به عنوان مهمترین گروه هدف از اهمیت خاصی بر خوردار بوده و برنامه های متنوع فرهنگی را برای آموزش روشهای درست مصرف آب به این گروه سنی تدارک دیده شده است .
وی ادامه داد : برای اجرای هرچه بهتر و با کیفیت تر برنامه های تدارک دیده شده نیازمند همکاری برخی ادارات از جمله بهزیستی و به ویژه مدیران مهدهای کودک هستیم و این نشست را به منظور هم اندیشی بامدیران مهدهای کودک برگزار شده و امیدواریم که در پایان تصمیمات خوبی اتخاذ شود .
لازم به ذکر است در این نشست سرکار خانم عابدینی مسئول امور مهدها وسرکار خانم مشهدی مدیر روابط عمومی اداره بهزیستی نیز در سخنانی آمادگی خود را جهت انجام فعالیت های مشترک اعلام داشتند .

 

 

/ 0 نظر / 3 بازدید