عملیات مهندسی مجدد دو حلقه چاه

در شهرستان پاکدشت افزایش دبی 46 لیتر در ثانیه را درپی داشت.

در شهرستان پاکدشت با اجرای عملیات مهندسی مجدد، دو حلقه چاه آب آشامیدنی احیا و بازسازی شدند و در مدار آبرسانی قرار گرفتند.

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در این باره گفت:با توجه به کاهش دبی چاههای شماره 1و2در منطقه معادن شن و ماسه، و به منظور بهره برداری بهینه از این دو حلقه چاه،عملیات مهندسی مجدد در دستورکار قرار گرفت.

غلامرضا مرادی افزود: عملیات مهندسی مجدد این دو حلقه چاه  با  تلاش مدیران و کارشناسان این معاونت و  مدیریت آبفای شهرستان پاکدشت در کمترین زمان ممکن پایان یافت و چاههای مذکور با ظرفیت دبی مطلوب در مدار بهره برداری قرار گرفتند.

مرادی خاطرنشان کرد: با عنایت به این که تمامی مراحل عملیات مهندسی مجدد نظیر ویدئومتری،لایروبی،تعویض و افزایش قدرت الکتروپمپها و رفع انسداد جداره چاهها بصورت دقیق صورت گرفت دبی هریک از این چاهها 23 لیتر در ثانیه ودر مجموع 46 لیتر افزایش یافت.

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آبفای جنوب شرقی  در پایان  با اشاره به این که در مناطق جنوب شرق استان تهران، پدیده رانش زمین،کج شدن جداره چاهها و کاهش آبدهی را درپی دارد،تصریح کرد: بصورت مداوم سالیانه عملیات مهندسی مجدد با هدف صرف جویی در هزینه حفر و راه اندازی چاه جدید، اجرا می گردد.

/ 1 نظر / 22 بازدید
سارينا

سلااااام مطمئنم اگه به من سر بزني پشيمون نميشي!امتحان کن