جلسه هم اندیشی و بررسی مشکلات آبرسانی

شهرهای جنوب شرقی استان تهران برگزار شد

جلسه هم اندیشی و بررسی راهکارهای رفع  مشکلات آب وفاضلاب شهرهای جنوب شرقی استان تهران در خردادماه سال جاری (94) در محل امور آبفای شهرستان قرچک تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی :در این نشست  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران،نماینده مردم شهرستان های ورامین،پیشوا و قرچک،فرماندار و رئیس شورای شهرقرچک و مدیرعامل  این شرکت  حضور داشتند.

در ابتدای این جلسه مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین،در خصوص وضعیت موجود و در حال اجرای پروژه های شرکت در شهرهای تحت پوشش گزارشی مبسوط ارائه نمود.

مهندس علیرضا کارگری در ادامه با اشاره به این که با اقدامات انجام شده  و ایجاد تاسیسات آبرسانی مطابق ظرفیت مدول اول تصفیه خانه هفتم، شهرهای جنوب شرق استان تهران به صورت آزمایشی از آب سدماملو استفاده می کنند،خاطرنشان کرد: به رغم محدودیت منابع آبی،شهرهای جنوب شرقی مطابق میزان سهم تخصیصی، از آب این سد بهره مند می شوند.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در بخشی دیگر از سخنان به کل بودجه شرکت متبوع خود اشاره کرد و اظهار داشت: کل بودجه شرکت در سال جاری 1720میلیارد ریال می باشد که از این مقدار 1170میلیارد ریال در بخش سرمایه ای و 550 میلیارد ریال در بخش جاری است.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در خصوص بودجه شرکت در بخش سرمایه ای اظهار داشت: 390میلیارد ریال بودجه شرکت در این بخش مربوط به طرح های عمرانی،240میلیارد ریال در زمینه پروژه های BOTو مابقی در حوزه های فاینانس ودر آمد داخلی است.

مهندس کارگری با بیان این مطلب که  بهای تمام شده یک متر مکعب آب در حوزه جنوب شرقی در سال 93 به مبلغ 8867 ریال می باشد، افزود: این در حالی است که متوسط نرخ فروش آن 3963ریال بر اساس صورت های مالی سال 93 است و زیان هر متر مکعب آب مطابق عملکرد مالی همین سال 4904ریال است.

در ادامه این نشست مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران با اشاره به اجرای طرح فاضلاب در شهرستان قرچک اظهار داشت: با توجه به محدودیت های منابع آبی،جلوگیری از آلودگی های سفره های آبی زیر زمینی و زیست محیطی اجرای طرح فاضلاب در این شهرستان امری ضروری است.

مهندس محمد پرورش در ادامه با بیان این که در اجرای طرح مذکور به  مساعدت و مشارکت  مسئولین و مردم نیاز است،اظهار داشت: خطوط اصلی جمع آوری و تصفیه خانه فاضلاب از سوی شرکت آبفا در حال اجراست و در صورت مشارکت مردم،فرمانداری و اعضای شورای شهر در اجرای شبکه های فرعی فاضلاب قرچک، اجرا و تکمیل این طرح و اجرای تصفیه خانه ازمحل سرمایه گذاری و فروش تضمینی پساب ، با توجه به محدودیت مالی و اعتباری دولت تنها راه حل تامین منابع است.

این گزارش می افزاید در این نشست نماینده مردم شهرستان های ورامین،قرچک و پیشوا ضمن اعلام حمایت از طرح های عمرانی آب و فاضلابی،خواستار سرعت بخشیدن به تکمیل پروژه آبرسانی از سد ماملو  به شهرستان های جنوب شرق  مطابق سهم  تخصیصی شد.

 در ادامه این جلسه فرماندار شهرستان قرچک با اشاره به امتیازات زیست محیطی طرح فاضلاب،بر تسریع در اجرای آن تاکید کرد و در این راستا جهت هماهنگی بین بخشی ادارات مربوط به اجرای طرح فاضلاب اعلام مساعدت و همکاری نمود.

علی صادقی در ادامه افزود: با توجه به مشکلاتی که در خصوص دفع فاضلاب در روستاهای حاشیه شهرقرچک وجود دارد  اجرای طرح فاضلاب را در  این روستاهاضروری دانست.

در پایان حاضرین در جلسه از اجرای خطوط اصلی جمع آوری فاضلاب زیباشهر و قرچک  به طول 2/11کیلومتر در مدت یک سال اجرا خواهد شد بازدید کردند و همچنین در محل نقطه اتصال خط انتقال آب  ماملو به این شهرستان ضمن بازدید میدانی به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

 

/ 0 نظر / 20 بازدید