21کیلومتر اصلاح شبکه آب رسانیدر شهر ورامین

 

طی چندین عملیات اجرایی جداگانه21 کیلومتر از شبکه قدیمی توزیع آب آشامیدنی شهر ورامین تعویض و لوله هایی با قطر مناسب جایگزین شد.

معاونت مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران با بیان این خبر اظهار داشت: براساس بودجه مصوب سال جاری اصلاح 5 کیلومتر  شبکه فرسوده شهر ورامین در دستور کار بود ولی با توجه به قدمت بالاو فرسودگی برخی از شبکه های آبرسانی وبه تبع آن افزایش آمار اتفاقات ، شکستگی و هدر رفت آب،تعویض و اصلاح شبکه آبرسانی افزون تر از بودجه مصوب انجام شد.

سهراب عامری شهرآبی درادامه توضیح داد: بنابراین با برگزاری جلسات تخصصی دردفتر فنی معاونت مهندسی و توسعه شرکت و انتخاب پیمانکار مربوطه، اصلاح شبکه های قدیمی وفرسوده آغاز و تاکنون 21کیلومتر نیز از این شبکه ها تعویض شده است واین در حالی است که نسبت به زمان مشابه سال گذشته بیش از 40 درصد  رشد داشته است.

وی در خصوص مشخصات لوله های اجرا شده افزود: لوله های اجرا شده در اقطار 63تا200میلی متر و از جنس پلی اتیلن می باشد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با اجرای این عملیات های اصلاح شبکه آبرسانی ، آمار اتفاقات وشکستگی در شبکه توزیع آب شهری ورامین کاهش یافته و همچنین از هدر رفت آب در سطح کوچه و خیابان های ورامین جلوگیری شود.

گفتنی است در مجموع .بالغ بر12میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران برای اتمام 21کیلومتر اصلاح شبکه توزیع آب ورامین هزینه شده است. 

/ 0 نظر / 3 بازدید