روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران

ماده 56 مقررات مالی دولت جهت طرح آبرسانی از سد ماملو به منطقه جنوب شرق تهران
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ٩:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۱٠/٥
 

ماده 56 مقررات مالی دولت مصوب هیئت محترم وزیران جهت طرح آبرسانی از سد ماملو به شهرستان های پاکدشت و ورامین  به مبلغ 155میلیارد ریال صادر شد.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران با اعلام خبر فوق اظهار داشت: با تلاش های مدیرعامل و معاونت مهندسی وتوسعه آبفای استان تهران و با عنایت به این که آبرسانی از سد ماملو به شهرهای جنوب شرق استان تهران از الویت خاصی برخوردار می باشد ویک مدول از تصفیه خانه سد ماملو در آینده نزدیک وارد مدار بهره برداری می گردد طر ح با حسن نظر مسئولین تامین اعتبار گردید.

مهندس منصور جنتی در ادامه توضیح داد: با توجه به این که ساخت مخازن بین راهی خط انتقال ماملو از الویتهای تامین آب مناطق پاکدشت و ورامین می باشد که در همین راستا مخزن 15هزار متر مکعبی حصار امیر طی مدت دو سال تامین اعتبار و احداث گردید.

رئیس هیئت مدیره شرکت آبفای جنوب شرقی افزود:  طی سالهای اخیر با پیگیریهای بعمل آمده و خوشبختانه با صدور ماده 56 مقررات مالی دولت از سوی هیئت محترم وزیران مبلغ 155میلیارد ریال به این بخش  اعتبار تخصیص داده شد ودرحال حاضرپروژه بخشی از خط انتقال آب سد ماملو به مناطق پاکدشت و ورامین طی مراسمی با حضور وزیر نیرو کلنگ زنی شده و پیمانکار مربوطه جهت اجرای آن نیز انتخاب شده است.

مدیرعامل آبفای جنوب شرقی در پایان با اجرای خط انتقال ماملو ابراز امید واری کرد: با اجرای خط انتقال از سد ماملو به شهرهای پاکدشت و ورامین ضمن این که برداشت از سفره های آبی زیر زمینی تا حدود زیادی کاهش می یابد،مشکلات تامین آب منطقه نیز برطرف شود.