روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران

با حضور وزیر نیرو کلنگ زنی خط انتقال آب سد ماملو به شهرهای جنوب شرق استان تهران
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ٩:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۱٠/٥
 

طی مراسمی با حضور وزیر نیرو،مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان تهران،فرماندار ونماینده مردم شریف شهرستان پاکدشت در مجلس شورای اسلامی ،خط انتقال آب سد ماملو به شهرستان های پاکدشت و ورامین کلنگ زنی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران : در ابتدای این مراسم مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان تهران ،ضمن عرض خیر مقدم به حضور وزیر نیرو و مدعوین به مراسم ،طی سخنانی به تشریح پروژه بخشی از خط انتقال آب سدماملو به شهرهای جنوب شرقی استان تهران پرداخت.

مهندس پرورش مدیر عامل آبفای استان تهران خصوصیات فنی طرح مذکور را تشریح کرد و اظهار داشت:خط انتقال آب سد ماملو به تهران وشهرهای جنوب شرق استان تهران ازخطوط انتقال ویژه و نادردر سطح کشور می باشد چرا که در بعضی از نقاط اجرای این طرح قطر لوله آب به 1800میلی متر وبا ایجاد تونل انجام گردیده است که انشا ا... با ساخت هرچه سریع تر تصفیه خانه امکان بهره برداری از این طرح بوجود می آید.

ودر ادامه مهندس منصور جنتی مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب  جنوب شرقی استان تهران با اشاره به این که پروژه خط انتقال آب سدماملو به شهرهای جنوب شرق استان تهران از طرح های آبرسانی زیربنایی وحیاتی شرکت آبفای جنوب شرقی می باشدخواستار حمایت و هماهنگی همه مسئولین دراجرای این طرح شد وافزود:با عنایت به این که تامین آب شرب شهروندان محترم جنوب شرق استان تهران صد در صد از منابع زیر زمینی حاصل می شود واین امرچالشهای اساسی از قبیل افت سطح آب سفره های زیر زمینی و فرونشست زمین را در پی دارد، افزود: اجرای خط انتقال ماملو و استفاده از آب های سطحی جهت تامین آب شرب  از طرح های زیربنایی وحیاتی آب در منطقه می باشد که در حال حاضر این طرح به جهت پیشرفت بهتر، از اعتبارات ماده 56 مقررات مالی دولت استفاده خواهد نمود.