روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران

 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۸:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/٥/٢٧
 

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در بین اصحاب رسانه

خبر از 107 هزار متر مکعب پساب تولیدی از تصفیه خانه‌ها داد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران به تشریح عملکرد شرکت و بیان مسائل و مشکلات حوزه آب پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی: نشست مطبوعاتی مدیرعامل شرکت به همراه معاونین و مدیران امورات شهرستان‌ها با اصحاب رسانه به مناسبت روزخبرنگار و تجلیل از فعالین عرصه رسانه‌های جنوب شرق در فضایی صمیمی برگزارشد.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در ابتدا ضمن ابراز خرسندی از حضور در بین اصحاب رسانه و تبریک ولادت با سعادت هشتمین اختر تابناک ولایت امام رضا (ع)، اظهار داشت: تأمین آب پایدار، جمع آوری و دفع فاضلاب مهمترین اهداف شرکت آبفا است و در این راستا به منظور خدمات رسانی مطلوبتر به شهروندان محترم از تمام انرژی برای اجرای برنامه‌ها استفاده خواهیم نمود.

مهندس علیرضا کارگری در ادامه با اشاره به بهره برداری از فاز نخست انتقال آب سد ماملو به شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران، اظهار داشت: در سال گذشته با حضور محترم ریاست جمهور مرحله اول انتقال آب سدماملو به شهرستان‌های پاکدشت و قرچک به میزان پانزده میلیون متر مکعب سالانه انجام شد و در مرحله دوم انتقال آب‌های سطحی به دیگر شهرهای جنوب شرق استان تهران به میزان 500 لیتر در ثانیه انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی با بیان این که تأمین آب شهرهای جنوب شرق بر پایه مطالعات مصوب همانند شهر تهران ترکیبی از آب سطحی و زیر زمینی است، تصریح کرد: با برنامه ریزی و اقدامات انجام شده 18 کیلومتر از خطوط آبرسانی سد ماملو اجرا و مابقی این طرح آبرسانی و لوله گذاری در دست اقدام است که هم اکنون با حمایت مسئولین و اخذ مجوز تأمین منابع مالی از ظرفیت ماده 56 خرید 5/51 کیلومتر لوله‌های انتقال در حال انجام است و همزمان با احداث فاز دوم تصفیه خانه ماملو که در مرحله تشریفات انتخاب پیمانکار است عملیات اجرایی در نیمه دوم سال جاری آغاز می‌شود.

رئیس هیئت مدیره آبفای جنوب شرقی در ادامه با اشاره به اجرای طرح فاضلاب شهرهای زیر مجموعه شرکت، خاطرنشان کرد: روند اجرای طرح فاضلاب که از سال 1387 آغاز شد به دلیل تک بعدی بودن منابع مالی دولتی از سرعت و پیشرفت لازم برخوردار نبوده و لی با برنامه ریزی صورت گرفته و تنوع بخشیدن منابع مالی، مشارکت مردمی با خرید اقساطی حقوق برقراری انشعاب و سرمایه گذاری بخش خصوصی طی برنامه ششم توسعه مرحله اول طرح فاضلاب شهرهای جنوب شرق به بهره برداری می‌رسد و هم اکنون تصفیه خانه فاضلاب پیشوا با 71 درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث می‌باشد و مدول اول این طرح زیست محیطی تا پایان سال 95 به بهره برداری می‌رسد.

مهندس کارگری با بیان این که اجرای طرح فاضلاب و ساخت تصفیه خانه آن سبب ارتقا بهداشت عمومی و رونق کشاو. رزی و اقتصادی منطقه می‌شود افزود: در پایان برنامه ششم روزانه 107 هزار متر مکعب پساب فاضلاب شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران می‌تواند نیاز آبی بخش کشاورزی، صنعت و فضای سبز منطقه را تأمین نماید.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در بخش دیگر سخنان خود به سرانه مصرف آب اشاره کرد و افزود: سرانه مصرف آب در بخش خانگی در مناطق تحت پوشش 178 لیتر به ازاء هر نفر است و این در حالی است که طبق استاندارد کشوری سرانه مصرف آب 150 لیتر برای یک نفر است که با این وضعیت مصرف آب در شهرهای جنوب شرق 18 درصد بیشتر نسبت به سرانه ملی مصرف می‌شود.

مهندس کارگری در پایان با اشاره به محدودیت منابع آبی و بروز و استمرار پدیده خشک‌سالی در کشور، خاطرنشان کرد: در زمان خشک‌سالی سرانه استاندارد مصرف خانگی آب کشور 105 لیتر است که با احتساب مصرف آب 178 لیتری در مناطق جنوب شرق استان تهران در بخش خانگی 69 درصد بیشتر از استاندارد مشترکین آب مصرف می‌کنند به همین دلیل از شهروندان محترم این مناطق درخواست نمود ضمن تغییر رفتار درزمینهٔ مصرف، نسبت به‌صرفه جویی آب نه‌فقط در تابستان بلکه در همه فصول سال اقدام تا انشالله با مجموعه اقدامات بالادستی در استاندارد کردن وسایل و تجهیزات آب بر و استاندارد شدن تأسیسات داخلی آب‌رسانی منازل مطابق استاندارد در پایداری منابع آب سهیم باشیم.