روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران

 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۸:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٩
 

عملکرد دفتر کنترل کیفی شرکت آبفای جنوب شرقی تشریح شد

عملکرد هفت ماهه نخست سال جاری دفتر کنترل کیفی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران تشریح شد.

مدیردفترکنترل کیفی شرکت آبفای جنوب شرقی گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در راستای ارتقای کیفی و بهداشتی آب شرب مشترکین تحت پوشش اقداماتی در 7ماه اول سال 94 شامل اجرای آزمایشات شیمی – فیزیک،بیولوژی و میکروبی،کلرزنی و نمونه برداری ازسوی این دفتر انجام شد.

مجید بخشنده افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه بیش از 2700 مورد آزمایش از سوی کارشناسان این دفتر با استفاده از تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی جهت جلوگیری از آلودگی و عرضه آب شرب سالم و بهداشتی اجرا شد.

وی با اشاره به این که هم اکنون سه نوع آزمایش در آزمایشگاه مرکزی شرکت آبفای جنوب شرقی انجام می شود،تصریح کرد: از مجموع دو هزار و هفتصد مورد آزمایشات بهداشتی آب بیش از 400 مورد آزمایش شیمی فیزیک 300 مورد مختص آزمایش بیولوژی و 2هزار آزمایش میکروبی مطابق با برنامه زمانبندی با تحقق اهداف مورد نظر،انجام گرفت.

بخشنده همچنین به اجرای برنامه ایمنی آب در شهرهای جنوب شرق استان تهران اشاره نمود و خاطرنشان کرد: در شبکه توزیع آب شهری چهار شهرستان ورامین،پاکدشت،قرچک و پیشوا بیست و پنج  هزار عملیات کلر سنجی با هدف اندازه گیری و کنترل میزان کلر باقیمانده آب آشامیدنی شهروندان انجام گرفت.

مدیرکنترل کیفی شرکت آبفای جنوب شرقی در پایان گفت: با توجه به این که مناطق حصارک،صادقعلی در شهرستان ورامین و شهرک انقلاب پاکدشت به تازگی تحت پوشش آبرسانی شرکت قرار گرفتند چهار دستگاه کلرزنی بر روی چاههای این مناطق نصب گردید و کلیه آزمایشات لازم جهت کنترل بهداشت آب شرب نیز از چاههای فوق انجام گرفت.