روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران

 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۸:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/٥/٢٧
 

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در بین اصحاب رسانه

خبر از 107 هزار متر مکعب پساب تولیدی از تصفیه خانه‌ها داد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران به تشریح عملکرد شرکت و بیان مسائل و مشکلات حوزه آب پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی: نشست مطبوعاتی مدیرعامل شرکت به همراه معاونین و مدیران امورات شهرستان‌ها با اصحاب رسانه به مناسبت روزخبرنگار و تجلیل از فعالین عرصه رسانه‌های جنوب شرق در فضایی صمیمی برگزارشد.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در ابتدا ضمن ابراز خرسندی از حضور در بین اصحاب رسانه و تبریک ولادت با سعادت هشتمین اختر تابناک ولایت امام رضا (ع)، اظهار داشت: تأمین آب پایدار، جمع آوری و دفع فاضلاب مهمترین اهداف شرکت آبفا است و در این راستا به منظور خدمات رسانی مطلوبتر به شهروندان محترم از تمام انرژی برای اجرای برنامه‌ها استفاده خواهیم نمود.

مهندس علیرضا کارگری در ادامه با اشاره به بهره برداری از فاز نخست انتقال آب سد ماملو به شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران، اظهار داشت: در سال گذشته با حضور محترم ریاست جمهور مرحله اول انتقال آب سدماملو به شهرستان‌های پاکدشت و قرچک به میزان پانزده میلیون متر مکعب سالانه انجام شد و در مرحله دوم انتقال آب‌های سطحی به دیگر شهرهای جنوب شرق استان تهران به میزان 500 لیتر در ثانیه انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی با بیان این که تأمین آب شهرهای جنوب شرق بر پایه مطالعات مصوب همانند شهر تهران ترکیبی از آب سطحی و زیر زمینی است، تصریح کرد: با برنامه ریزی و اقدامات انجام شده 18 کیلومتر از خطوط آبرسانی سد ماملو اجرا و مابقی این طرح آبرسانی و لوله گذاری در دست اقدام است که هم اکنون با حمایت مسئولین و اخذ مجوز تأمین منابع مالی از ظرفیت ماده 56 خرید 5/51 کیلومتر لوله‌های انتقال در حال انجام است و همزمان با احداث فاز دوم تصفیه خانه ماملو که در مرحله تشریفات انتخاب پیمانکار است عملیات اجرایی در نیمه دوم سال جاری آغاز می‌شود.

رئیس هیئت مدیره آبفای جنوب شرقی در ادامه با اشاره به اجرای طرح فاضلاب شهرهای زیر مجموعه شرکت، خاطرنشان کرد: روند اجرای طرح فاضلاب که از سال 1387 آغاز شد به دلیل تک بعدی بودن منابع مالی دولتی از سرعت و پیشرفت لازم برخوردار نبوده و لی با برنامه ریزی صورت گرفته و تنوع بخشیدن منابع مالی، مشارکت مردمی با خرید اقساطی حقوق برقراری انشعاب و سرمایه گذاری بخش خصوصی طی برنامه ششم توسعه مرحله اول طرح فاضلاب شهرهای جنوب شرق به بهره برداری می‌رسد و هم اکنون تصفیه خانه فاضلاب پیشوا با 71 درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث می‌باشد و مدول اول این طرح زیست محیطی تا پایان سال 95 به بهره برداری می‌رسد.

مهندس کارگری با بیان این که اجرای طرح فاضلاب و ساخت تصفیه خانه آن سبب ارتقا بهداشت عمومی و رونق کشاو. رزی و اقتصادی منطقه می‌شود افزود: در پایان برنامه ششم روزانه 107 هزار متر مکعب پساب فاضلاب شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران می‌تواند نیاز آبی بخش کشاورزی، صنعت و فضای سبز منطقه را تأمین نماید.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در بخش دیگر سخنان خود به سرانه مصرف آب اشاره کرد و افزود: سرانه مصرف آب در بخش خانگی در مناطق تحت پوشش 178 لیتر به ازاء هر نفر است و این در حالی است که طبق استاندارد کشوری سرانه مصرف آب 150 لیتر برای یک نفر است که با این وضعیت مصرف آب در شهرهای جنوب شرق 18 درصد بیشتر نسبت به سرانه ملی مصرف می‌شود.

مهندس کارگری در پایان با اشاره به محدودیت منابع آبی و بروز و استمرار پدیده خشک‌سالی در کشور، خاطرنشان کرد: در زمان خشک‌سالی سرانه استاندارد مصرف خانگی آب کشور 105 لیتر است که با احتساب مصرف آب 178 لیتری در مناطق جنوب شرق استان تهران در بخش خانگی 69 درصد بیشتر از استاندارد مشترکین آب مصرف می‌کنند به همین دلیل از شهروندان محترم این مناطق درخواست نمود ضمن تغییر رفتار درزمینهٔ مصرف، نسبت به‌صرفه جویی آب نه‌فقط در تابستان بلکه در همه فصول سال اقدام تا انشالله با مجموعه اقدامات بالادستی در استاندارد کردن وسایل و تجهیزات آب بر و استاندارد شدن تأسیسات داخلی آب‌رسانی منازل مطابق استاندارد در پایداری منابع آب سهیم باشیم.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ٧:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/٥/٢٧
 

بازدید معاون استاندار تهران از تصفیه خانه فاضلاب پیشوا

معاون عمرانی استاندار تهران به همراه تعدادی از مدیران کل استانی و فرماندار از تصفیه خانه فاضلاب در دست احداث شهرستان پیشوا بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران: در این بازدید مدیرعامل شرکت طی سخنانی مراحل ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا را تشریح کرد و افزود: ساخت این طرح زیست‌محیطی از تیرماه سال 93 آغاز شد و مطابق برنامه زمان‌بندی و اقدامات انجام‌شده در بخش‌های سازه، تهیه و نصب تجهیزات الکترومکانیکال به‌رغم محدودیت‌های مالی پیشرفت مناسب دارد.

مهندس علیرضا کارگری در ادامه بابیان این‌که راه‌اندازی تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا مزیت‌های زیست‌محیطی، بهداشتی و همچنین تعادل بخشی منابع آبخوان منطقه را در پی دارد، افزود: باوجود محدودیت‌های مالی شدید و عدم تخصیص اعتبارات کامل و به‌موقع جهت احداث، تکمیل و بهره‌برداری تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا که داشتیم ولی با تنوع بخشیدن منابع مالی و مشارکت مردمی در پیش‌فروش اقساطی فاضلاب این طرح هم‌اکنون 71 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مدول اول در بهمن‌ماه سال 95 به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی با اشاره به پساب تولیدی از تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا، اظهار داشت:11 هزار مترمکعب در شبانه‌روز هم‌زمان با بهره‌برداری مدول اول این تصفیه‌خانه پساب تولید می‌شود که نقش مهمی در رونق اقتصادی دارد و همچنین پساب تولیدی علاوه بر این‌که درزمینه کشاورزی قابل‌استفاده است در تأمین آب مصارف صنعتی و آبیاری فضای سبز و قابلیت تغذیه آبخوان را دارد وی همچنین از وجود سیستم کنترل هوشمند فاکتورهای کیفی در پساب خروجی خبرداد.

مهندس کارگری در پایان جهت تکمیل و بهره‌برداری به‌موقع تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا خواستار حمایت و مساعدت مسئولین شهرستانی و استانی جهت تخصیص کامل و به‌موقع اعتبارات سال 95 شد.

در این بازدید معاون عمرانی استاندار تهران بابیان مسائل و مشکلات دیرینه فاضلاب و محدودیت‌های حوزه آب، بازچرخانی آب را باوجود محدودیت منابع آبی و استمرار خشک‌سالی راهکار مهمی برشمرد و افزود: اجرای طرح فاضلاب و ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب نه‌تنها در جلوگیری از آلودگی زیست‌محیطی مؤثر است بلکه با پساب تولیدی از این تصفیه‌خانه‌ها مشکلات کمبود و محدودیت آب کاهش می‌یابد.

مهندس کریمی ضمن ابراز رضایت از عملکرد عوامل اجرایی و رعایت استاندارهای فنی و کیفیت مطلوب تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا و پیشرفت فیزیکی مناسب این طرح، جهت سرعت بخشیدن و تخصیص اعتبارات استانی آن اعلام همکاری نمود.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٥/٢٤
 

در محدوده آبفای جنوشرقی انجام شد.

تأمین آب شرب و آب‌رسانی به شهرک صنعتی در شهرستان قرچک

با اجرای پروژه‌های تأمین آب و فشار لوله‌گذاری به طول دو کیلومتر فاز اول آب‌رسانی به شهرک صنعتی شهرستان قرچک انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران مدیر آبفای شهرستان قرچک گفت: به‌منظور انتقال آب شرب شهری به شهرک صنعتی در قرچک عملیات توسعه شبکه آب‌رسانی مطابق برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های انجام‌شده به طول 2000 متر با استفاده از لوله‌های 250 و 300 میلی‌متری چدن داکتیل وپلی اتیلن اجرا گردید.

علی جعفری نسب در ادامه با بیان این‌که شهرستان قرچک به دلیل هم‌جواری با تهران بزرگ با رشد بی‌رویه جمعیت و به‌تبع آن افزایش تقاضا برای مصرف آب روبرو است، خاطرنشان کرد: آبفای قرچک جهت تأمین و توزیع آب مورد نیاز جمعیت موجود و مهاجرت روزافزون ، پروژه‌هایی شامل تأمین آب، ذخیره‌سازی و همچنین اجرای خطوط انتقال و توسعه شبکه آب‌رسانی را انجام می‌دهد.

وی با اشاره به محدودیت منابع آبی منطقه اظهار داشت: مطابق طرح‌های مطالعاتی مصوب نیازهای آبی فضای سبز و مصارف صنعتی از پساب فاضلاب تأمین می‌شود.

جعفری نسب تصریح کرد: آب‌رسانی به شهرک‌های صنعتی جدیدالتأسیس فقط به‌منظور آب شرب است و مطابق برنامه‌ریزی انجام‌شده در این شهرک برای مصارف فرآیند صنعتی و فضای سبز از پساب فاضلاب شهری استفاده خواهد شد.

مدیر آبفای شهرستان قرچک اضافه نمود: آب‌رسانی به شهرک‌های صنعتی از برنامه‌های اساسی شرکت آبفا است که نیاز به لوله‌گذاری‌های جدید و اجرای خطوط انتقال آب دارد در همین راستا عملیات لوله‌گذاری و توسعه شبکه آب شرب به طول دو کیلومتر جهت آب‌رسانی به شهرک صنعتی قرچک اجرا و اهداف موردنظر از اجرای این طرح تحقق یافت و همچنین برای تأمین مصارف صنعتی موردنیاز برای فاز اول شهرک با ظرفیت 150 لیتر در ثانیه از پساب فاضلاب شهری قرچک استفاده خواهد شد.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٥/٢٤
 

امام جمعه شهرستان پیشوا به عیادت

مدیر بازنشسته آبفای جنوب شرقی رفت

امام‌جمعه پیشوا به همراه اعضای ستاد نماز جمعه با حضور در منزل محمد عرب مدیر بازنشسته آبفای این شهرستان از وی دیدار و عیادت کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران: در ملاقات از این همکار بازنشسته که چند مدتی است در بستر بیماری بسر می‌برد مدیر آبفای پیشوا نیز حضور داشت و حجت‌الاسلام رحمتی نیا خطیب نماز جمعه این شهرستان برای شفای عاجل آقای محمد عرب دعا کرد.

امام‌جمعه شهرستان پیشوا در این دیدار که در فضایی صمیمی و معنوی برگزار شد طی سخنانی خدمات و عملکرد محمد عرب را در سمت مدیر آبفا ارزنده و مثمر ثمر برشمرد و از درگاه خداوند سبحان خواستار سلامتی هر چه زودتر و بهبود کامل وی شد.

در پایان همکار بازنشته آبفای جنوب شرقی از حضور و عیادت امام‌جمعه شهرستان پیشوا و همراهانش در منزلش تقدیر و قدردانی نمود.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٥/۱۸
 

 انشعابات غیرمجاز آب در خیابان کارتن‌سازی پاکدشت قطع شدند

با پیگیری و تلاش پرسنل آبفای پاکدشت تمامی انشعابات غیرمجاز آب در منطقه کارتن‌سازی کشف و جمع‌آوری شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران مدیر آبفای شهرستان پاکدشت گفت: با توجه به لزوم مدیریت تلفات و نظر به محدودیت منابع آبی و چالش‌هایی که انشعابات غیرمجاز در امر آب‌رسانی مطلوب به شهروندان ایجاد می‌نمایند آبفای پاکدشت به‌صورت شبانه‌روزی و با راه‌اندازی اکیپ تخلفات آب این نوع انشعابات را کشف و قطع می‌کند و افراد خاطی را به مراجع قانونی معرفی می‌نماید.

علی ولی بغدادی در ادامه بابیان این‌که متأسفانه افرادی که به‌صورت غیرمجاز از آب شبکه بهره‌برداری می‌کنند خسارات سنگینی به شبکه آب‌رسانی وارد می‌کنند، افزود:15 رشته انشعاب غیرمجاز در منطقه کارتن‌سازی که در بخش باغ ویلا و آبیاری فضای سبز مصرف می‌شدند از سوی کارکنان این امور شناسایی و در کمترین زمان ممکن نسبت به قطع و جمع‌آوری انشعابات اقدام گردید.

وی تصریح کرد: تمامی انشعابات غیرمجاز منطقه مذکور از قطر بالایی برخوردار بودند و سبب تلفات، هدر رفت آب شرب شهروندان و افت فشار شبکه توزیع شهری می‌شدند و با اقدامات انجام‌شده، قطع و جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز این مشکلات برطرف گردید.

مدیر آبفای شهرستان پاکدشت در پایان با اشاره به گرمای فصل تابستان و افزایش مصرف آب ضمن این‌که از شهروندان این شهر درخواست نمود که از استفاده غیرمجاز آب جدا پرهیز نمایند خواستار صرفه‌جویی و مصرف بهینه این مایه حیاتی شد.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱٢:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٥/۱۸
 

 

افتخاری دیگر برای شرکت آبفای جنوب شرقی

صعود به اورست کوچک توسط مدیر آبفای پیشوا

مدیر آب و فاضلاب شهرستان پیشوا توانست قله اورست کوچک کازبک گرجستان را فتح نماید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی: اکبر سلطانیان مدیر امور آبفای پیشوا موفق به صعود به قله کازبک کشور گرجستان شد که این قله به اورست کوچک مشهور است.

در ادامه این گزارش آمده است: در این صعود که در قالب یادبود شهدای مدافع حرم برگزار شد کوهنوردانی از شهرهای مختلف کشور حضور داشتند.

مدیرعامل، معاونین، مدیران و کارکنان شرکت در پی کسب این افتخار ورزشی به آقای اکبر سلطانیان تبریک گفته و آرزوی پیشرفت روزافزون برای وی نمودند.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۸:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/٥/۱٧
 

روز خبرنگار، تنها یک نام است و فرصتی برای تقدیر و تشکر از این قشر زحمتکش و فرهنگی که تا پای جان برای آگاهی بخشی جامعه تلاش می ‌کنند،تلاش عاشقانه ‌ای که نه یک روز که تا همیشه باید قدردان آن بود.شهید صارمی که روز خبرنگار به یاد بود وی مزین است، مصداق کامل این از خود گذشتگی است.

در عصر پرماجرای امروزکه رساندن پیام حقانیت و مقاومت ملت ایران و آحاد امت اسلامی برابر جبهه دشمنان اسلام و بشریت آرزوی همگان است، سربلندی و کامیابی اصحاب رسانه، تحت عنایات حضرت ولی عصر (عج) و منویات و رهنمودهای حکیمانه و هدایت‌گر مقام عظمای ولایت و رهبری امام خامنه‌ای (مدظله العالی) را از خداوند سبحان مسئلت می‌نمایم.

 

علیرضا کارگری

رییس هیئت مدیره ومدیرعامل

شرکت آب وفاضلاب جنوب شرق استان تهران


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٥/۱٧
 

بازدید از طرح‌های آبرسانی شهرستان پاکدشت

فرماندار شهرستان پاکدشت به همراه مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران از طرح‌های آبرسانی این شهرستان بازدید بعمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی: در این بازدید که مدیرآبفای شهرستان پاکدشت نیز حضور داشت از مخزن در حال ساخت مسکن مهر و خطوط انتقال آب بازدید بعمل آمد.

مدیرعامل آبفای جنوب شرقی در محل احداث مخزن مسکن مهر پاکدشت طی سخنانی اظهار داشت: این مخزن با ظرفیت ذخیره سازی 15 هزار متر مکعب آب شرب با پیشرفت فیزیکی 80 درصد در حال احداث می‌باشد و خطوط انتقال 800 میلیمتری به طول 4500 متر و خط 600 میلیمتری به طول 2100 متر در مرحله تست هیدرولیکی است و امیدواریم با تأمین اعتبارات عمرانی و سایر منابع نسبت به تکمیل ایستگاه پمپاژ و مخزن هوایی 500 متر مکعبی طی چهار ماه آتی مطابق برنامه اقدام تا انشالله این طرح آبرسانی در دهه فجر افتتاح شود.

مهندس علیرضا کارگری در ادامه با بیان این که در سال گذشته فاز اول آبرسانی سد ماملو به شهرستان‌های جنوب شرقی استان تهران با حضور ریاست محترم جمهور به بهره برداری رسید، خاطرنشان کرد: با بهره برداری کامل از این طرح، گام مهم و مثبتی جهت تأمین آب پایدار شهروندان پاکدشت و شهرستان‌های قرچک و ورامین از منابع آبهای سطحی برداشته می‌شود.

مدیرعامل آبفای جنوب شرقی در ادامه با اشاره به این که با بهره برداری از آب‌های سطحی، مشکلات در حوزه تأمین و تولید آب شرب در شهرستان پاکدشت کمتر شد، افزود: به منظور افزایش توان ذخیره سازی، تنظیم و تثبیت فشار شبکه و ارتقا خدمات آبرسانی ساخت و بهره برداری هر چه زودتر از مخزن زمینی پارچین و سایر شهرک‌های ناحیه شمالی محور امام رضا ضروری است.

در ادامه این بازدید فرماندار شهرستان پاکدشت با قدردانی از زحمات و تلاش‌های شبانه روزی شرکت آبفا جهت تأمین و توزیع آب شرب شهروندان، بر سرعت بخشیدن به طرح‌های آبرسانی تاکید کرد.

علی صادقی با بیان این که محدودیت‌ها و چالش‌هایی که در بخش آب داریم بسیار نگران کننده است، افزود: همه ما باید در مصرف آن صرفه جویی کنیم تا مشکلات پیش رو را با مشارکت یکدیگر رفع نماییم.

فرماندار شهرستان پاکدشت در پایان جهت بهره‌برداری از طرح‌های آب‌رسانی و جذب اعتبارات عمرانی اعلام همکاری نمود.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٥/۱٤
 

مدیرعامل آبفای جنوب شرقی در دیدار با امام جمعه خیرآباد

به تبیین مسائل مدیریت مصرف و اقتصاد آب پرداخت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران با حضور در دفتر امام جمعه خیرآباد مطالبی را در زمینه مدیریت مصرف و اقتصاد آب بیان نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران: دردیدار با امام جمعه خیرآباد که در فضایی صمیمی برگزار شد رئیس اداره آبفای این شهر و مدیر روابط عمومی شرکت نیز حضور داشتند.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در ابتدا ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و تشکر و قدردانی از امام جمعه خیرآباد در خصوص بیان مستمر مصارف بهینه آب در خطبه‌های نماز جمعه، گزارشی از عملکرد شرکت در خیرآباد ارائه داد و افزود: مطابق برنامه ریزی انجام شده و مساعدت شهرداری خطوط اصلی توزیع آب با قطر 600 میلی متر اصلاح شد، همچنین با توجه به افت کمی و کیفی منابع آب دو حلقه چاه جدید در سال 95 وارد مدار بهره برداری شد و عملیات فاز دوم طرح آبرسانی به شهرهای جنوب شرق در سال جاری با خرید لوله‌ها شروع شده است و امیدواریم با تأمین اعتبارات، عملیات اجرایی همزمان با احداث مدول دوم تصفیه خانه ماملو نیز در نیمه دوم امسال شروع شود.

مهندس علیرضا کارگری در ادامه با اشاره به آب به حساب نیامده 26 درصدی شهرهای جنوب شرق استان تهران، اظهار داشت: حدود 15 درصد این تلفات بصورت فیزیکی و یازده درصد آن از طریق انشعابات غیرمجاز می‌باشد و آبفای جنوب شرقی طی برنامه ریزی‌ها و اقداماتی که انجام داده با همکاری مردم و مسئولین با توجه به محدودیت منابع آبی و استمرار خشکسالی در کشور سالانه موظف به کاهش یک درصدی برای جلوگیری از تلفات آب و رسیدن به محدوده استاندارد است.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی همچنین با اشاره به مسئله اقتصاد آب، تصریح کرد: خدمات پایدار در حوزه آب مبتنی بر اقتصادی بودن فعالیتهای شرکت‌های آبفا است و با توجه به پایین بودن تعرفه‌های آب و فاصله معنی دار با قیمت تمام شده که در این منطقه بیش از 60 درصد است اصلاح تعرفه‌ها با قیمت منطقه‌ای برای پایداری خدمات آب و ارتقای آن با کاهش هدر رفت ضروری می‌باشد.

مهندس کارگری در پایان ضمن این که از خدمات امام جمعه خیرآباد در زمینه صرفه جویی آب در خطبه‌های نماز جمعه قدردانی کرد، خواستار اطلاع رسانی به مردم شریف در خصوص همکاری در مدیریت مصرف و پرداختن به موقع آب بها شد.

در ادامه این نشست امام جمعه شهرخیرآباد با ابراز رضایت از عملکرد مدیرعامل آبفای جنوب شرقی و رئیس آبفای این شهر به سبب تلاش شبانه روزی جهت تأمین آب شهروندان و خدمات رسانی مطلوب به مشترکین، خاطرنشان کرد: مردم خیرآباد از خدمات و اقدامات انجام شده شرکت آبفا رضایت دارند و برای بهبود خدمات به رغم پایین بودن درآمد این منطقه آماده هرگونه همکاری هستند.

حجت‌الاسلام طاهری در ادامه بابیان این‌که خیرآباد از مناطقی است که نیاز به توجه بیشتری دارد و می‌بایست جهت خدمات‌رسانی به این شهر نگاه ویژه داشت، افزود: آب ازجمله نعمات ویژه است که خداوند رحمان و رحیم برای زندگی انسان‌ها و بقاء حیات و طبیعت آفریده است و درآیات قرآنی موارد متعددی در خصوص جایگاه و اهمیت آن بیان‌شده است و همچنین پیامبر اسلام و ائمه معصومین جهت قناعت در مصرف آب بسیار تأکید داشتند.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ٩:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/٥/۱٢
 

بهره برداری از طرح آبرسانی کوتاه مدت شریف آباد

عملیات حفاری و تجهیز یک حلقه چاه و اجرای لوله گذاری خط انتقال آب شبکه توزیع شهری شریف آباد به طول 1500 متر انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران رئیس آبفای شریف آباد گفت: با هدف تأمین آب و بهبود فشار شبکه در مناطق قشلاق و شهرک زیتون حفاری یک حلقه چاه با ظرفیت آبدهی 18 لیتر در ثانیه و یک و نیم کیلومتر خط انتقال طی یک ماه گذشته در شریف آباد اجرا گردید.

علی وحدانیان افزود: با توجه به مطالعات مصوب طرح، بررسی‌ها و کارشناسی‌های انجام شده از سوی معاونت فنی شرکت آبفای جنوب شرقی و در راستای تحقق اهداف مورد نظر از اجرای طرح، لوله‌هایی که در این خط انتقال بکار برده شده از جنس چدن داکتیل و به قطر 600 میلیمتر است.

وی اضافه نمود: پس از اتمام عملیات لوله‌گذاری بهره‌برداری از خط اصلی توزیع از مخزن ده هزار مترمکعبی تا ضلع شرقی شهر شریف‌آباد انجام گرفت.

وحدانیان تصریح کرد: با اجرای این طرح عمرانی مشکلات موجود افت کمی برطرف گردید و همچنین میزان فشار شبکه توزیع آب شهری در مناطق مذکور در ساعات پیک مصرف مناسب شد.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱۱:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/٥/٤
 

 

شکستگی لوله در شبکه آب‌رسانی جوادآباد

درکمترین زمان ممکن و بدون قطعی آب تعمیر شد

عملیات امدادرسانی به حادثه شکستگی در شبکه توزیع آب شهر جوادآباد ورامین بلافاصله پس از اطلاع انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران رئیس آبفای جوادآباد گفت: بااطلاع از حادثه شکستگی خط 160 شبکه آب‌رسانی، عملیات امدادرسانی و تعمیر این خط بلافاصله با اعزام اکیپ پست امداد به محل آغاز شد.

علیرضا فرهمند افزود: طبق برنامه‌ریزی‌ها و پیش‌بینی‌های انجام‌شده تمامی وسایل موردنیاز شامل لوله و اتصالات همراه با گروه امداد به محل حادثه انتقال داده شد و با اقدامات و امدادرسانی که انجام گرفت شکستگی در کوتاه‌ترین فاصله زمانی و بدون این‌که وقفه‌ای در امر آب‌رسانی به شهروندان ایجاد بشود تعمیر و ترمیم شد.

وی اضافه نمود: پس از تعمیر شکستگی خط لوله که با تلاش و همت مضاعف پرسنل آبفا جوادآباد انجام شد این خط انتقال مجدداً در مدار بهره برداری قرار گرفت.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٥/٤
 

بازدید از طرح تعادل بخشی منابع آب خوان دشت ورامین

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران به همراه مدیریت شرکت منابع آب شهرستان ورامین از منابع آب خوان، کانال و خطوط انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران دشت ورامین بازدید کردند.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران در این بازدید طی سخنانی اظهار داشت: با توجه به توسعه تقاضای مصارف آبی به رغم محدودیت منابع آبی و استمرار پدیده خشک سالی تسریع دراجرای طرح تعادل بخشی منابع آبی دشت ورامین امری ضروری است.

مهندس علیرضا کارگری در ادامه با بیان این مطلب که تغذیه مصنوعی آب خوان ورامین با استفاده از پساب کشاورزی و روان آب‌های جاجرود در مواقع سیلابی گام مهمی جهت اجرای طرح تعادل بخشی منابع آب شرب است، خاطرنشان کرد: با تعامل و همکاری مثبتی که در زمینه تغذیه مصنوعی آب خوان دشت ورامین با شرکت آب منطقه‌ای داریم برنامه ریزی‌ها و اقدامات مطلوبی در این راستا انجام می‌شود.

مهندس کارگری در ادامه با اشاره به این که کانال و خطوط انتقال پساب تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران علاوه برتامین مصارف کشاورزی باتوجه به کیفیت مناسب آن نقش مهمی در اجرای طرح تغذیه مصنوعی آب خوان دشت ورامین ایفا می‌کند، تصریح کرد: با توجه به مطالعات مصوب طرح تأمین آب شرب شهرهای جنوب شرق که ترکیبی از آب سطحی سد ماملو ومنابع آب زیر زمینی است و در ادامه گفت : ضروری بودن بهره برداری بهینه آب سد ماملو برای آب شرب واستفاده پساب برای مصارف صنعتی وکشاورزی وتغذیه مصنوعی آب خوان را با افزایش ظرفیت خطوط انتقال و کانال‌های موجود و همچنین مرمت و بازسازی سالانه با هدف بهبود و افزایش ظرفیت کمی درجهت طرح تعادل بخشی منابع آب خوان دشت ورامین، حیاتی و ضروری می‌باشد.

در این بازدید همچنین مدیر منابع آب شهرستان ورامین با ارائه گزارشی از وضعیت آب خوان دشت ورامین، اظهار داشت: تأمین آب کشاورزی و اجرای طرح تعادل بخشی منابع آبی و تغذیه مصنوعی آب خوان از برنامه‌های اساسی شرکت آب منطقه‌ای تهران است.

مهندس زحمتکش در ادامه افزود: طبق دستورالعمل ابلاغی از وزارت نیرو جهت تعادل بخشی منابع آبی،50 میلیون متر مکعب از پساب تولیدی تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران جهت تغذیه مصنوعی آب خوان دشت ورامین تخصیص یافت.

مدیریت شرکت منابع آب ورامین بابیان این‌که درطی سال‌های 94 و چهارماهه 95 اقدامات مطلوبی جهت جلوگیری از برداشت بی‌رویه و غیرمجاز منابع آب زیرزمینی انجام شد و اظهار داشت: 193 حلقه چاه غیر مجاز در راستای تعادل بخشی منابع آبی و جلوگیری از افت منابع آب شهرستان ورامین مسدود و به میزان 12 میلیون مترمکعب درسال کاهش ظرفیت برداشت از منابع صورت گرفته است.