روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران

 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ٢:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۳/٢٥
 

 

مدیر آبفای قرچک بعنوان مدیر نمونه و برتر شهرستان انتخاب شد

طی مراسمی از خدمات و عملکرد مدیر آبفای شهرستان قرچک بعنوان مدیر نمونه و برتر تقدیر بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران: در پی بررسی و ارزیابی عملکرد مدیران ادارات قرچک از سوی فرمانداری مدیر آبفای این شهرستان به‌عنوان مدیر نمونه و برتر معرفی شد.

در ادامه این گزارش آمده است: در مراسم تقدیر از مدیران برتر شهرستان قرچک که با حضور معاون قوه قضاییه و فرماندار این شهرستان برگزار شد از خدمات و عملکرد علی جعفری نسب مدیر آبفا تقدیر شد.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ٢:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۳/٢٥
 

دانش آموزان مدارس شاهد شهرستان پیشوا

با خدمات و عملکرد شرکت آبفا آشنا شدند

دانش آموزان مدارس شاهد پیشوا از تصفیه‌خانه فاضلاب در دست احداث و تأسیسات آب‌رسانی این شهرستان بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران سرپرست آبفای شهرستان پیشوا گفت: در راستای ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب و مشارکت دانش آموزان در این مهم، برنامه بازدید دانش آموزان شاهد شهرستان پیشوا در قالب معرفی طرح‌ها و خدمات شرکت آبفا انجام گرفت.

اکبر سلطانیان افزود: در این برنامه آموزشی و فرهنگی دانش آموزان به همراه معلمین از تأسیسات آب‌رسانی و همچنین آزمایشگاه مرکزی شرکت آبفای جنوب شرقی بازدید کردند و ضمن این‌که با مسائل کنترل بهداشتی آب شرب آشنا شدند اهمیت روش‌های درست تولید و مصرف بهینه آب برای آنان تشریح شد.

وی خاطرنشان کرد: در این بازدید به سؤالات دانش آموزان درزمینه مسائل آب‌رسانی پاسخ داده شد تا از این طریق ضمن تأثیر بر تغییر رفتار مصرف آب در خانواده، اهمیت عملکرد شاغلین در بخش آب و فاضلاب یادآوری شود.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۳/۱۸
 

بازدید جمعی از مدیران و کارشناسان آبفا جنوب شرقی از تصفیه خانه فاضلاب استان قم

جمعی از مدیران وکارشناسان آبفا جنوب شرقی از تاسیسات فاضلاب وتله مترینگ آب وفاضلاب شهرقم بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران، تعداد 15 نفر از مدیران وکارشناسان ستادآبفای جنوب شرقی و امورآبفای پیشوا ازواحدهای مختلف تصفیه خانه سوم فاضلاب شهرقم بازدیدکردند.

دراین بازدید کارشناسان بهره برداری شرکت آب وفاضلاب قم ضمن تشریح مراحل مختلف تصفیه فاضلاب و بیان هدف اصلی اجرای آن که جلوگیری از آلودگی منابع آبی است ،روش استفاده درست از پساب تصفیه شده در بخش کشاورزی را نیز برای حاضرین تبیین نمودندوبه سؤالات فنی همکاران دراین بخش پاسخگو بودند.

در ادامه بازدید همکاران با حضوردر دفتر معاونت درآمدوامورمشترکین با تجارب این شرکت در خصوص مراحل فروش ونحوه نصب انشعاب فاضلاب آشنا شدند.

در ادامه این گزارش آمده است: کارشناسان با حضور در پروژه تله‌متری شهر قم و بازدید از مانیتورینگ آب شهری که وظیفه کنترل مقدار مصرف و دبی آب ورودی و خروجی تصفیه‌خانه و چاه‌ها جهت تأمین آب شرب شهر و همچنین مشاهده و اطلاع سریع حوادث ازجمله ترکیدگی لوله‌های اصلی و فرعی شبکه و کنترل کدورت آب رابرعهده دارد، نیزآشنا شدند.

 


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱٢:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۳/۱۸
 

برپایی ایستگاه صلواتی به مناسبت ارتحال بنیان گذار کبیر انقلاب

به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد عروج ملکوتی بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران همچون سنوات گذشته اقدام به برپایی ایستگاه صلواتی درمیدان ورودی شهر قرچک نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران این ایستگاه صلواتی به همت پرسنل امورآبفای شهرستان قرچک وپایگاه بسیج شرکت و باهدف تحکیم بیعت با رهبر معظم انقلاب و تاکید بر الزامات محتوایی رویکردهای امام (ره) و ولایت فقیه برپا شد.

در این ایستگاه صلواتی که بمنظور استقبال از زائران مرقد مطهر بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران برپا شده بود، مدیریت و کارکنان امور آبفای قرچک وپرسنل بسیجی شرکت  با توزیع شربت از عزاداران و زائران حرم خمینی کبیر پذیرایی نمودند.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ٩:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/۳/۱۳
 

بازدید مدیرکل محیط زیست استان

ازمهمترین طرح زیست محیطی جنوب شرقی تهران

مدیرکل محیط زیست استان تهران از تصفیه خانه فاضلاب در دست احداث شهرستان پیشوا بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران:در این بازدید فرماندار پیشوا ،مدیرعامل شرکت و تعدادی از روسای ادارات این شهرستان  نیز حضور داشتند.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی تهران در ابتدای این بازدید طی سخنانی ضمن عرض خیر مقدم به مدیرکل محیط زیست استان و همراهان وی به گزارش پیشرفت فیزیکی ساخت تصفیه خانه فاضلاب پیشوا پرداخت.

مهندس علیرضا کارگری در ادامه با بیان این که امروزه اجرای طرح فاضلاب توسعه پایدار محسوب می شود و نقش بسزایی در حفاظت محیط زیست دارد،اظهار داشت: پساب این تصفیه خانه با ظرفیت 11000متر مکعب در شبانه روز مطابق استانداردهای محیط زیست و با هدف آبیاری فضای سبز به مصارف کشاورزی و مصارف فرایندی صنایع می باشد و با توجه به بحران آب منطقه نقش بسزایی در تعادل بخشی سفره های آب زیرزمینی این دشت خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی افزود:مراحل ساخت تصفیه خانه فاضلاب پیشوا از تیرماه سال 93 آغاز شد که علی رغم محدودیت مالی که داشتیم با توجه به برنامه ریزی ها و اقدامات موثری که انجام شد در بخش سازه ای از برنامه زمانبندی جلوتر هستیم و هم اکنون 85 درصد تصفیه خانه پیشرفت فیزیکی در این بخش دارد و خط انتقال تکمیل شده و خطوط اصلی و فرعی شهر با 55 کیلومتر انجام و 11کیلومتر در حال اجرا و 10کیلومتر در مرحله تشریفات مناقصه هستیم امیدواریم با پیش فروش 3000 فقره درسال جاری  نصب انشعاب نمائیم.

مهندس کارگری با اشاره به این که برای ساخت تصفیه خانه فاضلاب پیشوا در بخش خرید تجهییزات الکترومکانیکال کلیه سفارشات خرید کالا انجام و تاکنون 35 درصد از این تجهیزات خریداری و به کارگاه حمل شده است.

مدیرعامل آبفای جنوب شرقی همچنین با بیان این نکته که تمامی مراحل ساخت تصفیه خانه فاضلاب پیشوا با نگاه محصول محور بودن این طرح عظیم زیست محیطی انجام می شود،خاطرنشان کرد: هم اکنون به حول قوه الهی و با تلاش شبانه روزی تمامی عوامل اجرایی ساخت این تصفیه خانه،حمایت و مساعدت مسئولین و برنامه ریزی انجام شده در مجموع این طرح 65 درصد پیشرفت نموده است.

رئیس هیئت مدیر ه آبفای جنوب شرقی تصریح کرد: با تنوع بخشی تامین منابع مالی، استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی، مشارکت مردمی و با پیش فروش خرید برقراری انشعاب فاضلاب و سرعت بخشیدن به مراحل اجرایی طرح فاضلاب شهرستان پیشوا این طرح در سال اقتصاد مقاومتی به بهره برداری می رسد.

در این بازدید مدیرکل محیط زیست استان تهران ضمن ابراز رضایت از عملکرد آبفای جنوب شرقی در بخش اجرایی طرح های زیست محیطی،اظهار داشت: اجرای طرح های فاضلابی ضمن این که تاثیر بسیاری در جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی دارد ازعوامل موثر جهت ارتقای شاخص  بهداشتی منطقه است.

مهندس حیدرزاده در ادامه افزود: همه ما باید تلاش نمائیم  تا با پیگیری و اولویت بخشیدن طرح جذب اعتبارات لازم از سوی استانداری جهت تسریع طرح فاضلاب پیشوا اقدام لازم صورت پذیرد.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۸:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/۳/۱۳
 

آبرسانی به شهرک مسکونی نوساز درشهرستان پیشوا

با اجرای عملیات توسعه شبکه آبرسانی در شهرستان پیشوا شهرک مسکونی فرهنگیان از نعمت آب شرب برخوردار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران سرپرست آبفای شهرستان پیشوا گفت: با توجه به رشد جمعیت و در پی آن احداث مجتمع های مسکونی جدید در پیشوا و توسعه فضای شهری، اجری عملیات توسعه شبکه از جمله طرح های آبرسانی است که سالانه مطابق برنامه ریزی از سوی این امور انجام می شود.

اکبر سلطانیان افزود:آبرسانی به شهرک های نوساز مستلزم لوله گذاری های جدید و عملیات توسعه شبکه می باشد و این مهم از اولویت های شرکت آبفا است که در همین راستا  شهرک مسکونی فرهنگیان با  اجرای عملیات توسعه  شبکه،  آبدار و  به شبکه آب شهری پیشوا متصل شد.

وی تصریح کرد: جهت آبرسانی به شهرک مذکور چهارصدمتر لوله گذاری و یک مورد سه راه گیری 200به 160پلی اتیلن انجام شد.

سلطانیان اضافه نمود: لوله هایی که جهت آبرسانی به شهرک فرهنگیان استفاده شد از جنس پلی اتیلن و در اقطار متناسب با جمعیت ساکن در این منطقه می باشد.

 


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۸:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۳/۱۱
 

بهره برداری از طرح فاضلاب قرچک در برنامه ششم توسعه

با تنوع بخشی تامین منابع مالی و استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی و مشارکت مردمی و با پیش فروش خرید برقراری انشعاب بهره برداری از طرح فاضلاب شهر قرچک در برنامه ششم توسعه آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران:فرماندار و بخشدار شهرستان قرچک از پروژه های اجرایی آبرسانی و فاضلاب این شهرستان بازدید نمودند.

در این بازدید مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی به معرفی طرح ها و گزارش عملکرد فیزیکی و ریالی پروژه های اجرایی شهرستان قرچک پرداخت.

مهندس علیرضا کارگری در ادامه با بیان رویکرد شرکت آبفا درشهرستان قرچک ضرورت تسریع در تکمیل پروژه های اجرایی،خاطرنشان کرد:طرح فاضلاب قرچک مطابق طرح مصوب علاوه بر حوزه شهری کلیه روستاهای مجاور شهر را  نیز تحت پوشش قرار خواهد  داد و این طرح از سال 1387 با مبادله موافقت نامه از محل اعتبار ملی آغاز شد.که متاسفانه به لحاظ محدودیت های تامین منابع مالی از محل درآمدهای عمومی دولت ودر  طی 8 سال این پروژه تنها 130میلیارد ریال تخصیص اعتبار داشت .

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی افزود: برای تکمیل مدول اول طرح فاضلاب قرچک با احجام 198کیلومتر خطوط جمع آوری و احداث تصفیه خانه با ظرفیت 36000 متر مکعب در روز  248 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است و لذا با روند تامین منابع مالی مذکور بیش از 145 سال زمان لازم است تا طرح تکمیل شود.

مهندس کارگری با اشاره به مخاطرات زیست محیطی دفع غیر بهداشتی فاضلاب موجود در شهر قرچک،اظهار داشت: برای تسریع در طرح فاضلاب قرچک برنامه ریزی هایی انجام شد تا با تنوع بخشی منابع مالی و استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی طرح مذکور هرچه سریعتر تکمیل بشود.

رئیس هیئت مدیره آبفای جنوب شرقی در پایان تصریح کرد: جهت احداث تصفیه خانه مجوزهای لازم از وزارت نیرو اخذ شده و هم اکنون در مرحله تشریفات قانونی انتخاب سرمایه گذار هستیم و برای اجرای خطوط انتقال علاوه بر اعتبارات عمرانی از محل پیش فروش انشعابات  فاضلاب و ظرفیت قانونی تبصره 3 این پروژه در برنامه ششم توسعه تکمیل و به بهره برداری می رسد.

 در ادامه  بازدیدکنندگان در محل سامانه آب شیرین کن قرچک حضور یافتند و از فرایند های تصفیه در این سامانه بازدید بعمل آوردند.

در پایان از تصفیه خانه هفتم آب تهران  و خط انتقال آب ماملو به شهرستان قرچک بازدید شد و کارشناسان و متخصصین مستقر در  تصفیه خانه به بیان و تشریح فرایندهای تصفیه در واحد های مختلف تصفیه خانه آب پرداختند.

فرماندار شهرستان قرچک طی سخنانی در محل تصفیه خانه هفتم اظهار داشت: اقدامات و فعالیت های بسیار طاقت فرسایی از سوی شرکت آبفا جهت تامین و توزیع آب شرب شهروندان انجام می شود و جا دارد همه ما مسئولین همکاری و هماهنگی لازم را در راستای تامین منابع مالی جهت تسریع در تکمیل  طرح های آبرسانی و فاضلابی را داشته باشیم.

مهندس مسعود مرسلپور در بخش دیگری از سخنان خود به محدویت منابع آبی و کاهش نزولات جوی اشاره کرد و با تاکید بر درست مصرف کردن آب و صرفه جویی افزود: با توجه به مشکلاتی که در زمینه منابع تامین  آب و بروز خشکسالی داریم مدیریت مصرف آب بسیار حائز اهمیت است و باید ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب را بسیار جدی دنبال نمائیم.

 


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ٦:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/۳/۱٠
 

در محدوده آبفای جنوب شرقی استان تهران

عملیات حفاری یک حلقه چاه آب در شهر فرون آباد در حال اجراست

در شهر فرون آباد عملیات حفاری یک حلقه چاه آب شرب آغاز شد و این طرح طبق برنامه در حال اجرا و پیشرفت می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران رئیس اداره آبفای فرون آباد گفت به‌منظور افزایش توان تولید آب، پاسخگویی به نیاز مشترکین و درنهایت تأمین آب شرب موردنیاز شهروندان محترم، یک حلقه چاه جدید به منابع تأمین آب شهر فرون آباد افزوده می‌شود و هم‌اکنون عملیات حفر آن نیز در حال اجرا است.

علی‌اصغر صغیری گنجه گفت: مطابق برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های انجام‌شده پس از پایان مرحله حفاری و اجرای عملیات آزمایش پمپاژ این چاه تجهیز و در مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: این چاه به شیوه روتاری در حال حفاری است و امیدواریم با بهره‌برداری از این چاه جبران افت کمی برداشت آب از منابع آب‌های زیرزمینی و ارتقای کیفیت خدمات آب‌رسانی به مشترکین باشیم.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ٦:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/۳/۱٠
 

برگزاری کارگاه آموزشی امور بیمه‌ای در آبفای جنوب شرقی

در شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران دوره آموزشی کاربردی امور بیمه‌ای به‌صورت کارگاهی و بهره‌گیری از اساتید متخصص سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد.

مدیر دفتر بهره‌وری منابع انسانی شرکت آبفای جنوب شرقی گفت: این دوره آموزشی به‌منظور آشنایی با قوانین کاربردی بیمه تأمین اجتماعی در حوزه شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات باهدف افزایش دانش و اطلاعات پرسنل و مدیران، در محل ستاد مرکزی شرکت آبفای جنوب شرقی تهران برگزار شد.

ناصر عرب شیرازی افزود: اولین جلسه کارگاه آموزشی که با حضور مدیرعامل شرکت تشکیل گردید مطالب اساسی و مقررات ناظر بر رابطه کارفرمایان با سازمان تأمین اجتماعی آموزش داده شد.

عرب شیرازی اضافه نمود: دوره آموزشی تأمین اجتماعی به‌صورت درون‌سازمانی و با کد 8708 به مدت 18 ساعت برگزار می‌شود.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱٢:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۳/٥
 

در شهر شریف آباد انجام شد

عملیات اصلاح و پهنه‌بندی شبکه توزیع آب و شش مورد سه‌راه گیری

در شریف‌آباد یکی از شهرهای تحت پوشش خدمات آب‌رسانی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران عملیات اصلاح و پهنه‌بندی شبکه توزیع آب و شش مورد سه‌راه گیری انجام شد.

رئیس اداره آب و فاضلاب شریف‌آباد گفت: با برنامه‌ریزی و اقدامات انجام‌شده در اردیبهشت‌ماه سال جاری عملیات اصلاح و پهنه‌بندی شبکه توزیع آب در خیابان جامه بزرگ با نوسازی خطوط آب‌رسانی این منطقه انجام شد.

علی وحدانیان افزود: در این عملیات با اجرای 500 متر لوله‌گذاری خطوط قدیمی از مدار بهره‌برداری خارج ولوله جدید با جنس پلی‌اتیلن به قطر 110 میلی‌متر در شبکه آب‌رسانی قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: با پیش‌بینی‌های صورت گرفته همزمان با اجرای عملیات اصلاح و پهنه‌بندی، شش مورد عملیات سه‌راه گیری باهدف ارتقای کیفیت خدمات آب‌رسانی و تقویت فشار آب کوچه‌های بدر، احد، احسان، هجرت و شهید اردستانی نیز اجرا گردید.

وحدانیان اضافه نمود: تمامی این سه‌راه گیری‌ها بدون این‌که مشکلی در امر آب‌رسانی ایجاد بشود و در کمترین زمان ممکن انجام شد.