روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران

 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱٠:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٦/۳۱
 

همزمان با برگزاری جشن شکوفه ها

فرهنگ سازی مصرف بهینه آب در مدارس جنوب شرق استان تهران تبیین شد

با فرا رسیدن سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس فرهنگ سازی مصرف صحیح آب در بین دانش آموزان شهرهای جنوب شرق استان تهران ترویج شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران: با فرا رسیدن سال تحصیلی جدید و برپایی جشن شکوفه ها در مدارس چهار شهرستان ورامین،پاکدشت،پیشوا و قرچک این دفتر اقدامات فرهنگی و هنری متنوعی شامل برپایی ایستگاه دوستی با آب،برگزاری مسابقه نقاشی،توزیع پوستر و اقلام تبلیغاتی را در راستای ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب انجام داد.

در ادامه این گزارش آمده است: در مراسم جشن شکوفه ها در دبستان رسالت دین شهرستان ورامین که با حضور  مسئولین این شهرستان و مدیرعامل شرکت برگزار شد برنامه های مختلف آموزشی، فرهنگی و هنری به منظور نشان دادن اهمیت آب در زندگی، روشهای مصرف درست و همچنین چالش هایی که در زمینه آب است در بین دانش آموزان اجرا شد.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی نیز در حاشیه برگزاری جشن شکوفه ها در خصوص برنامه کاری شرکت جهت مصارف بهینه آب به خبرگزاری مهر گفت: اقدامات و کارگروه های مختلفی برای مدیریت مصرف آب در این شرکت برنامه ریزی شد که می توان به نشست ماهیانه شورای فرهنگی شرکت،امضای تفاهم نامه با آموزش و پرورش اشاره کرد.

مهندس علیرضا کارگری در ادامه این مصاحبه در خصوص حضور چشمگیر شرکت آبفا در جشن شکوفه ها اظهار داشت:با توجه به این که دانش آموزان نقش عمده ای درترویج  فرهنگ سازی مصرف بهینه آب دارند به همین منظور شرکت آبفا هر ساله در زمان بازگشایی مدارس اقدامات مهمی را جهت نهادینه سازی این مهم برای این قشر از آینده سازان کشور انجام می دهد.

مهندس علیرضا کارگری در ادامه با تبریک فرا رسیدن سال تحصیلی جدید،خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی در زمینه مصرف صحیح آب امری ضروری و نیاز روز جامعه است چرا که کشور ما با استمرار پدیده خشکسالی مواجه است و دانش آموزان به عنوان نسل آتی و تغییر رفتار جامعه در خصوص ارزش واقعی آب و مدیریت مصرف در تمامی بخش ها کشاورزی،صنعتی و شرب موثرند و می توانند در زمینه  مصرف درست آب در خانواده و محیط اطرافشان تاثیرگذار باشند.

 


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ٢:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٦/۳۱
 

 مدیرعامل آبفای جنوب شرقی

از طرح های اجرایی فاضلاب در دو شهرستان ورامین و قرچک بازدید کرد

در بیست و هشتمین روز از شهریورماه سال جاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران از  پروژه های اجرایی فاضلاب دو شهرستان ورامین و قرچک بازدید بعمل آورد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی: مهندس علیرضا کارگری در ابتدا با حضور در محل زمین تصفیه خانه فاضلاب شهرستان ورامین  بر جانمایی موقعیت احداث مدول اول تصفیه خانه و فراهم آوردن امکانات لازم جهت تحویل زمین برای تجهیز کارگاه پیمانکار که در مراحل نهایی فرایند انتخاب با روش BOT  است تاکید کرد.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در ادامه از پروژه اجرایی قطعه دوم خط انتقال فاضلاب  ورامین به همراه معاون فنی و مهندسی ، مدیر اجرایی طرح و دستگاه نظارت بازدید کرد و اظهار داشت:تکمیل این طرح که به طول دو کیلومتر با لوله های  به قطر 1600 اجرا می شود باید تمامی مشخصات  فنی  با کمترین خطای ممکن مطابق مدت زمان قرارداد انجام بشود لذا با اتمام این خط، کلیه خطوط جمع آوری احداث شده  به قطعه اول اتصال و تا موقعیت تصفیه خانه هیچگونه انفصالی نداریم .

مهندس علیرضا کارگری در ادامه با اشاره به این که همزمان با برنامه اجرایی تصفیه خانه فاضلاب ورامین که به مدت سه سال و با استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی و از مجوز BOT است،اجرای خطوط فرعی با مشارکت مردمی و از محل حقوق برقراری  انشعاب و تبصره 3 و اجرای خطوط اصلی از محل اعتبارات ملی  همزمان با تکمیل تصفیه خانه امکانات برقراری نصب انشعاب جمعیت تحت پوشش با ظرفیت 30300 متر مکعب در شبانه روز فراهم می گردد.

مهندس کارگری همچنین در محل اجرایی طرح خط انتقال فاضلاب ورامین بر رعایت دقیق نکات ایمنی کار با توجه به این که در مجاور محور اصلی راه روستایی است تاکید کرد.

در ادامه این بازدید، مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی ازپروژه  خط اصلی 800 میلیمتری طرح  فاضلاب شهرستان قرچک نیز بازدید بعمل آورد و در حاشیه این بازدید طی سخنانی اظهار داشت:اجرای طرح فاضلاب از اولویت های برنامه های کاری شرکت است و در این راستا نباید از هیچ تلاشی دریغ شود.

مهندس کارگری  افزود: طرح فاضلاب در شهرستان قرچک  مطابق برنامه جدید بازنگری شده  با اجرای 62 کیلومتر خطوط اصلی  و 128 کیلومتر خطوط فرعی و احداث تصفیه خانه  با ظرفیت 36000 متر مکعب در شبانه روز،ظرف مدت چهار سال انجام می شود.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٦/٢٩
 

مشارکت فعال مردم پیشوا جهت خرید انشعاب فاضلاب

با گذشت تنها بیست روز از پیش فروش اقساطی انشعاب فاضلاب در پیشوا شهروندان این شهر استقبال خوبی از این طرح زیست محیطی کردند.

معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران با اعلام خبر فوق،اظهار داشت:در پی فراخوان عمومی جهت انشعاب فاضلاب در شهر پیشوا استقبال بسیار خوبی از این طرح صورت پذیرفت.

سیدعزت ا... موسوی در ادامه به مزایا و امتیازات اجرای طرح فاضلاب شامل ارتقای بهداشت عمومی و جلوگیری از     آلودگی های  سفره های آب زیرزمینی اشاره کرد و اظهار داشت:این طرح به مناسبت هفته دولت آغاز شد و هم اکنون با گذشت بیست روز از مرحله پیش فروش اقساطی بیش از 300 خانوار در شهر پیشوا نسبت به خرید انشعاب اقدام نمودند.

وی با بیان این مطلب که پیش فروش اقساطی انشعاب فاضلاب  شهر پیشوا که پیش از این نیز در این خصوص اطلاع رسانی شده با ارائه تسهیلات ویژه  انجام می شود،تصریح کرد: دریافت بیست درصد از کل مبلغ حق انشعاب بصورت نقدی  و مابقی  در اقساط 30 ماهه و عدم افزایش قیمت نیز  از جمله این موارد است.

مدیر امور آب وفاضلاب شهرستان پیشوا نیز در خصوص اجرای این طرح گفت :پیش فروش اقساطی انشعاب فاضلاب درپیشوا با توجه به اقدامات مثبت و قابل ملاحظه ای که جهت اجرای طرح فاضلاب انجام شده است امکان پذیر گردید و امیداست با مشارکت مردم این طرح با سرعت بیشتری انجام بشود.

مرتضی علیکایی ضمن تقدیر و قدردانی از مردم شریف پیشوا به سبب توجه ویژه به طرح فاضلاب،خاطرنشان کرد: شهروندان محترم پیشوا  با ارائه قبض آبها و مراجعه به امور آب و فاضلاب ((به آدرس بلوار دانشگاه روبروی پادگان سپاه )) می توانندجهت خرید انشعاب فاضلاب اقدام نمایند.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٦/٢٦
 

 بازدید مدیرعامل آبفای استان تهران

از طرح های اجرایی آب و فاضلاب شهرهای جنوب شرق

از پروژه احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر پیشوا و همچنین تاسیسات آبرسانی شهرستان پاکدشت بازدید شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران: بازدید از پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر پیشوا با حضور مدیرعامل و معاون فنی مهندسی شرکت آبفای استان تهران،فرماندار این شهرستان و مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی انجام شد.

درادامه این گزارش آمده است: بازدیدکنندگان در ابتدا در محل احداث تصفیه خانه فاضلاب پیشوا حضوریافتند و همچنین طی جلسه ای با حضور پیمانکار و دستگاه نظارت ، برنامه های اجرایی برای تکمیل این طرح بررسی شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در ابتدای این جلسه طی سخنانی  ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین،به گزارش پیشرفت فیزیکی و ریالی  تصفیه خانه پرداخت و اظهار داشت: به رغم محدودیت های مالی و  اعتبارات تخصیص یافته مطابق  برنامه ریزی های انجام شده این پروژه در مدت یکسال از آغاز از پیشرفت مطلوبی برخوردار بوده و با محصول محور بودن  به مراحل اجرایی ساخت تصفیه خانه،  در  بخش سازه ای  از برنامه زمانبندی جلوتر هستیم.

مهندس علیرضا کارگری در ادامه با اشاره به این که برای ساخت تصفیه خانه فاضلاب پیشوا نیاز به حجم عظیمی از فعالیتها است که از چند جبهه کاری شروع شده و بطور نمونه در بخش سازه ای  165هزار متر مکعب خاکبرداری و چهار هزار متر مربع قالب بندی انجام می شود و هم اکنون در این بخشها  پیشرفت قابل توجهی داشتیم،تصریح کرد: علی رغم مشکلات مالی پروژه دربخش سازه های واحد هوادهی تصفیه خانه که بعنوان قلب پروژه است 85 درصد پیشرفت فیزیکی داریم.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی ضمن تقدیر از همکاری فرماندار شهرستان پیشوا در زمینه پیشبرد هرچه سریعتر این طرح زیست محیطی افزود:در بخش خرید تجهیزات الکترومکانیکال بخش اول در مرحله ارسال است و بعد از ترخیص گمرک وارد سایت تصفیه خانه می شود که حدود  چهل میلیارد ریال اعتبار فوری نیاز است و جهت تحقق این مسئله،پرداخت دیون و ادامه کار و همچنین تخصیص اعتبارات به موقع نیاز به مساعدت مسئولین به صورت ویژه هستیم.

در ادامه این جلسه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران  با اشاره به فعالیتهای انجام شده برای اجرای طرح فاضلاب شهرستان پیشوا، اظهار داشت: با مساعدت فرماندار این شهرستان و اداره راه و شهرسازی  عملیات اتصال خطوط انتقال فاضلاب به  تصفیه خانه با مشکلاتی که داشت انجام شد.

مهندس محمد پرورش همچنین خواستار جدیت و پیگیری در تکمیل تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان شد و افزود: مشکل اساسی این طرح عدم نقدینگی است و همه ما باید پیگیر جذب اعتبارات باشیم تا این طرح با سرعت بیشتری به پایان برسد و با جلب مشارکت مردمی و پیش فروش انشعاب فاضلاب،خطوط جمع آوری باقیمانده برای مدول اول طرح بایستی به موقع تکمیل شود.

فرماندار شهرستان پیشوا در این نشست ضمن تقدیر از عملکرد مدیرعامل و مجموعه عوامل شرکت آبفای جنوب شرقی که در ساخت تصفیه خانه مشارکت دارند،اظهار داشت: اجرای طرح فاضلاب و پیگیری های همه جانبه جهت تحقق هر چه زودتر این طرح از اولویت های برنامه های کاری این فرمانداری است.

عباس ملکوتی خواه در ادامه افزود:جهت جذب اعتبارات برای ساخت تصفیه خانه فاضلاب از طریق  شورای برنامه ریزی استان که بزودی در این شهرستان برگزار می شود و سفر های ریاست جمهوری پیگیر هستیم.

این گزارش می افزاید مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران پس از این نشست به همراه مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در شهرستان پاکدشت حضور یافت.

در بازدید از این شهرستان از طرح های آبرسانی تصفیه خانه هفتم،مخزن 15هزار متر مکعبی  دردست ساخت و مخزن هوایی 500 مترمکعبی و ایستگاه پایپ جکیینگ بازدید میدانی بعمل آمد و مقرر شد مطابق اولویت های استانی تکمیل این طرح ها همزمان با توسعه بهره برداری از سد ماملو به موقع انجام شود.

 


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٦/٢٦
 

با همکاری دادگستری و فرماندهی انتظامی بخش جوادآباد

شش رشته از انشعابات غیرمجاز آب در این منطقه قطع و جمع آوری شد

در منطقه جوادآباد شهرستان ورامین شش فقره انشعاب غیر مجاز آب قطع شد و بزودی اقدامات لازم در این زمینه انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی رئیس اداره آبفای جوادآباد در این خصوص گفت: با تلاش و پیگیری های کارکنان این اداره طی چند روز گذشته در شهریورماه سال جاری شش رشته انشعاب غیرمجاز شناسایی و در کمترین زمان ممکن نسبت به قطع این انشعابات اقدام گردید.

علیرضا فرهمند در ادامه ضمن قدردانی از حمایت و مساعدت حجت الاسلام عسگری ریاست دادگستری و سروان جزایری فرماندهی انتظامی بخش جوادآباد جهت قطع انشعابات مذکور،افزود:برای قطع و جمع آوری انشعابات غیرمجاز در برخی موارد با مشکلات قضایی و انتظامی روبرو هستیم که این دو نهاد مذکور نهایت همکاری را با شرکت آبفا دارند.

وی تصریح کرد: این شش رشته انشعاب غیرمجاز که سبب هدررفت بی رویه آب شبکه توزیع شهری و افت فشار می شدند با قطع و جمع آوری انشعابات مشکلات موجود برطرف گردید.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۳:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٦/٢٤
 

در آبفای جنوب شرقی

شرایط و میزان تعهدات بیمه ایران برای پرسنل پیمانکاری و حجمی تشریح شد

بر اساس تفاهم نامه بیمه ایران با شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران میزان تعهدات و شرایط  بیمه سلامت و درمان کارکنان تامین نیرو و حجمی مشخص شد.

مدیرامورکارکنان و خدمات عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی در این خصوص گفت:یکی از مشکلات اساسی و زیربنایی کارکنان تامین نیرو وحجمی نداشتن اندوخته سنوات در زمان بازنشستگی بود که با لطف و عنایت ریاست مجمع عمومی شرکت آب و فاضلاب استان تهران این چالش برطرف شد و از ابتدای سال جاری سنوات این دسته از پرسنل تحت عنوان بیمه زندگی مان به حساب بیمه ایران ذخیره می شود.

افشین خدابخشی پور باریکی در خصوص امتیازات و شرایط طرح  گفت: با اجرای این تفاهم نامه  پرسنل مذکور ضمن این که  از ذخیره سنوات بازنشستگی برخوردار می شوند ارائه پوشش های بیمه ای عمر و سرمایه گذاری  با رعایت ویژگی ها و شرایط عمومی بیمه نامه نیز برای  این دسته از نیروی انسانی  در نظر گرفته شد.

وی همچنین به چندین مورد از  پوشش های بیمه تکمیلی که برای پرسنل تامین نیرو و حجمی بر اساس تفاهم نامه منظور گردیده اشاره کرد که می توان از سرمایه فوت تا سقف دومیلیارد ریال، فوت به علت حادثه بین یک تا سه برابر مبلغ سرمایه فوت،غرامت از کارافتادگی و نقص عضو،هزینه های پزشکی ومعافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کارافتادگی دائم را نام بردکه در این راستابا مساعدت مدیرعامل شرکت و اعضای هیئت مدیره مصوب گردید که مبلغ 390000ریال هزینه بیمه،هفتادو پنج درصد توسط  شرکت و مابقی توسط پرسنل مذکور پرداخت شود.

خدابخشی پور تصریح کرد: با  برنامه ریزی های انجام شده و براساس توافق با بیمه ایران،افراد بیمه شده می توانند پس از گذشت دو سال از موعداجرای تفاهم نامه،نود درصد از موجودی خود را بصورت تسهیلات دریافت نمایند.

مدیر امورکارکنان شرکت آبفای جنوب شرقی در خصوص انعقاد این قرارداد  با شرکت بیمه ایران گفت: از بهمن ماه سال 93 جلسات کارگروه انتخاب بیمه نامه کارکنان در آبفای استان آغاز گردید که پس از جلسه های متعدد کارگروه ، در نهایت  از بین پنج شرکت بیمه ای مورد تایید وزارت نیرو،بیمه ایران با احتساب بیشترین امتیاز جهت خدمات رسانی در این زمینه به کارکنان انتخاب و قرارداد درمانی و سایر پوشش ها منعقد گردید.

خدابخشی پور در پایان از حمایت و مساعدت مدیرعامل،معاونین وهمکاران واحد درمان که بصورت شبانه روزی جهت تحقق این موضوع فعالیت داشتندو مدیرروابط عمومی وهمکارانش به سبب اطلاع رسانی تقدیر نمود.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٦/۱٩
 

کشف و قطع انشعابات غیرمجاز آب در شهرستان پاکدشت

 با برنامه ریزی های انجام شده تمامی انشعابات غیر مجاز آب پاکدشت کشف و قطع می شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران مدیر آبفای شهرستان پاکدشت با اعلام خبر فوق،اظهار داشت: براساس برنامه ریزی های انجام شده و با اکیپ شناسایی انشعابات غیرمجاز و انجام عملیات مستمر در این امور،ضمن این که تمامی انشعابات غیر مجاز آب  قطع می گردند همچنین افرادی که از این نوع انشعاب استفاده می نمایند به مراجع قانونی معرفی می شوند.

علی ولی بغدادی با اشاره به این که انشعابات غیرمجاز باعث بروز چالش های جدی در آبرسانی مطلوب به شهروندان می شود، افزود: با توجه به محدودیت منابع آب و مشکلاتی که در امر توزیع آب داریم اکیپ مذکور با مشاهده و شناسایی انشعابات غیرمجاز بلافاصله نسبت به قطع وجمع آوری اقدام می نمایند.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 225 فقره انشعاب غیر مجاز شناسایی و نسبت به قطع و جمع آوری تمامی این انشعابات اقدام گردید و پس از طی مراحل قانونی 200 رشته تبدیل به مجاز شدند.

بغدادی در پایان از مردم تقاضا نمود از نصب و بهره برداری آب غیرمجاز خودداری نمایند، تصریح کرد: شرکت آبفا با افرادی که بصورت خود اظهاری نسبت به قانونی نمودن انشعابات غیرمجاز اقدام نمایند همکاری و مساعدت لازم را انجام می دهد.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٦/۱٩
 

در هفته دولت امکان پذیر گردید

پیش فروش انشعاب فاضلاب در شهر پیشوا

شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران اقدام به پیش فروش اقساطی انشعاب فاضلاب در شهر پیشوا نمود.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران با اعلام مطلب فوق، اظهار داشت: با عنایت به این که اقدامات قابل توجهی جهت اجرای طرح فاضلاب در شهر پیشوا شامل خطوط جمع آوری و انتقال، شبکه اصلی و فرعی فاضلاب و همچنین ساخت تصفیه خانه انجام شد درهمین راستا پیش فروش انشعاب فاضلاب نیز آغاز گردید.

مهندس علیرضا کارگری در ادامه با بیان این مطلب که شبکه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب یکی از تاسیسات زیر بنایی شهر بوده که ضمن جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی موجب ارتقاء سطح بهداشت عمومی می گردد،خاطرنشان کرد: اجرا و تکمیل این طرح در شهر پیشوا ازپیشرفت مطلوبی برخوردار است و به منظور سرعت بخشیدن در اجرای این پروژه نیاز به مشارکت فعال مردمی است.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی افزود: پیش فروش اقساطی انشعابات فاضلاب در شهر پیشوا با ارائه تسهیلات ویژه شامل دریافت درصدکمی از کل مبلغ حق انشعاب بصورت نقدی در هنگام عقد قرارداد، تقسیط بلند مدت مابقی مبلغ حق انشعاب و باثابت بودن هزینه ها و عدم افزایش قیمت در سنوات آتی، انجام می شود.

مهندس کارگری در پایان ضمن دعوت از مردم شریف پیشوا جهت خرید انشعاب و استقبال از این طرح زیست محیطی، تصریح کرد: پیش فروش اقساطی انشعاب فاضلاب در شهر پیشوا که به مناسبت هفته دولت با تسهیلات ویژه امکان پذیر گردید شهروندان محترم این شهر  جهت دریافت خدمات مذکور می توانند با در دست داشتن قبض آب بها به امور آب و فاضلاب پیشوا به آدرس بلوار دانشگاه روبروی پادگان سپاه مراجعه و نسبت به خرید انشعاب اقدام نمایند.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۸:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٦/۱٧
 

مرئی سازی و دریچه چینی شیر فلکه ها در شبکه آبرسانی قرچک

در شهرستان قرچک مرئی سازی و دریچه چینی30 دستگاه شیرفلکه های اصلی و تعویض شیرفلکه های فرسوده انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران مدیر آبفای قرچک گفت: با توجه به این که بیشتر شیرفلکه ها ی موجود در سطح شهر در زیر زمین مدفون می باشند و به هنگام شکستگی در لوله های اصلی به ناچار مجبور به قطع پمپاژهای داخل مخازن بودیم و این مسئله مشکلاتی را به همراه داشت.

 علی جعفری نسب افزود: با مرئی سازی،دریچه چینی و تعویض شیرفلکه های فرسوده که به همت تلاش شبانه روزی پرسنل این امور انجام شد ضمن افزایش زون های فشاری،از قطعی آب در زمان بحران جلوگیری شده و مدت زمان امداد رسانی به حوادث نیز کاهش می یابد.

وی تصریح کرد: در شهرستان قرچک شیر فلکه های زیادی  بصورت نامرئی  بوده و به همین منظور عملیات شناسایی،مرئی سازی و دریچه چینی  همچنان دارد.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٦/۱٧
 

تکریم ایتام در هفته دولت

از سوی کارکنان آبفای قرچک انجام شد

به مناسبت هفته دولت پرسنل امور آب وفاضلاب شهرستان قرچک به تکریم ایتام پرداختند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران: این عمل خداپسندانه به همت اداره بهزیستی شهرستان قرچک و با حضور کارشناس این اداره در محل امور آبفا  انجام پذیرفت و طی آن کارکنان این امور با پرکردن فرم های طرح محسنین(کودکان بد سرپرست) و همچنین فرم های سرپرستی ایتام اقدام به سرپرستی این عزیزان نمودند.

سرکارخانم پیک رایگان کارشناس اداره بهزیستی دراین باره گفت:درحال حاضر شهرستان قرچک حدود450 نفرکودک بدسرپرست و حدود550 کودک بی سرپرست وجود دارد و همشهریان گرامی می توانند با پرداخت ماهیانه 30هزار تومان در طرح سرپرستی ایتام و محسنین مشارکت نمایند.

در حاشیه برگزاری طرح تکریم ایتام، مدیرآبفای قرچک طی سخنانی اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح درهفته دولت این بود تا بتوانیم در هفته ای که مختص دولتمردان می باشد با بالا بردن روحیه ایثارگری و کمک به هم نوع، همکاران را در اجرای یک امر خداپسندانه شریک نمائیم.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱۱:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٦/۱٥
 

اجرای خط انتقال پدافندی

جهت آبرسانی اضطراری  به شهرک انقلاب

 با اجرای عملیات لوله گذاری در شهرستان پاکدشت خط انتقال پدافندی جهت آبرسانی به شهرک انقلاب اجرا گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران مدیر آبفای شهرستان پاکدشت گفت:با هدف تامین آب شرب شهروندان محترم ساکن شهرک انقلاب در زمان بحران وکم آبی،عملیات لوله گذاری به طول هشتصد متر جهت اجرای خط انتقال پدافندی انجام شد.

علی ولی بغدادی در ادامه با اشاره به این که شهرک انقلاب به تازگی از شرکت آب و فاضلاب روستایی تحویل گیری شده است افزود: این خط انتقال پدافندی که از محل انتهایی شبکه توزیع آب حصار امیر تا ابتدای شبکه آبرسانی شهرک انقلاب اجرا گردید ،جهت اتصال ورینگ شبکه توزیع آب این دو منطقه انجام شد و با برنامه ریزی ها و پیش بینی های انجام گرفته  اهداف مورد نظر اجرای این عملیات محقق گردید.

وی تصریح کرد:شهرک انقلاب بدلیل فرسودگی شبکه و انشعابات،عدم آب کافی و مطمئن،خطوط انتقال و مخازن ذخیره سازی دارای مشکلاتی می باشد که امیدواریم با تلاش مستمر پرسنل و همکاران شرکت،مساعدت مسئولین و مشارکت مردم و همچنین با یک برنامه ریزی مدون و تامین اعتبار لازم جهت تکمیل طرح آبرسانی و بازسازی شبکه های فرسوده و ساخت مخازن بتوانیم مشکلات منطقه را کاهش دهیم.

 


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱٢:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٦/۱٢
 

بازدید نماینده مجلس از آبفای قرچک

همزمان با هفته دولت نماینده مردم شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا از امورآب و فاضلاب شهرستان قرچک بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی: دکترنقوی در ابتدا از تمامی بخشهای مختلف آبفای قرچک بازدید نموده و همچنین با حضور دربین کارکنان این امورضمن تبریک فرا رسیدن هفته دولت از خدمات و فعالیت های آنان در زمینه آبرسانی تقدیر نمود.

درادامه این بازدید جلسه ای با حضور مدیرامور آبفای قرچک و مسئولین واحدها با این نماینده مجلس  برگزارشد و مسائل و مشکلات آبرسانی شهرستان قرچک مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرآبفای قرچک در ابتدای این جلسه ضمن عرض خیرمقدم به نماینده مردم شریف شهرستان های مذکور،مجموعه اقدامات انجام شده آبرسانی در این شهرستان را طی یک سال گذشته شامل اجرای طرح فاضلاب، حفر چاه،اجرای خطوط انتقال،اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی را  تشریح کرد.

علی جعفری نسب در ادامه به انتقال آب سدماملو به شهرستان قرچک اشاره کرد و اظهار داشت:درحال حاضر بخشی از آب شرب شهرستان از این سد تامین می شود و در آینده نزدیک این ظرفیت افزایش خواهد یافت.

در ادامه این نشست نماینده مردم شهرستان های ورامین،قرچک و پیشوا با ابراز رضایت از عملکرد مدیریت و کارکنان آبفای قرچک،خاطرنشان کرد:تامین آب شرب مورد نیاز مردم به دلیل کمبود منابع این مایه حیاتی و بروز پدیده خشکسالی از اهمیت خاصی برخوردار است و در این زمینه نباید از هیچ تلاشی دریغ نمود.

دکتر نقوی در ادامه به اجرای طرح فاضلاب قرچک اشاره کرد و افزود: امروزه با توجه به مشکلات جدی که دربخش آب داریم اجرای طرح فاضلاب امری ضروریست و برای پیشبرد اهداف در این زمینه  می بایست از تمامی ظرفیت های منابع مالی دولتی،بخش خصوصی و مشارکت مردمی استفاده کرد.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱٢:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٦/۱٢
 

درآبفای قرچک

کارگاه آموزشی با موضوع فضای مجازی و استحکام خانواده برگزار شد

با همکاری فرماندهی انتظامی قرچک کارگاه آموزشی فضای مجازی و استحکام خانواده در امور آبفای این شهرستان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران: این کارگاه آموزشی در محل نمازخانه امورآبفای قرچک با حضور تمامی کارکنان تشکیل و در ابتدا سروان اسماعیلی معاون اجتماعی نیروی انتظامی این شهرستان به بیان مطالبی درباره فضای مجازی و مضرات آن پرداخت.

درادامه این دوره آموزشی معاون اجتماعی ناجا در شرق استان تهران درزمینه آسیب های ماهواره در زندگی فردی و اجتماعی خانواده ها نکاتی  را آموزش داد و تصریح کرد:استفاده از ماهواره سبب از هم پاشیدن بنیان خانواده وعدم رعایت عفت و حجاب  بانوان می شود.

سروان اصفهانی افزود:یکی دیگر از آسیب ها که خانواده ها با آن درگیر می باشند فضای مجازی و استفاده نادرست از آن می باشد که در صورت عدم آگاهی فرزندان تبعات سنگینی برای خانواده در پی خواهد داشت و  با توجه این که اکثر این شبکه ها متصل به سازمان های جاسوسی بوده ما اطلاعاتی را ناخواسته  و از روی عدم آگاهی در اختیار آنها قرار خواهیم داد.

 این گزارش می افزاید در پایان این کارگاه  بصورت پرسش و پاسخ و تبادل اطلاعات بین کارمندان و اساتید برگزارشد و مدیرآبفای شهرستان قرچک از تلاش پرسنل و فرماندهان ناجا در شرق استان تهران نسبت به براقراری امنیت و نظم اجتماعی و ارتقاء سطح آگاهی در زمینه تهدیدات فضای مجازی قدردانی نمود.

شایان ذکر است در پایان مقرر گردید تفاهم نامه ای مابین آبفای قرچک و فرماندهی محترم ناجا در این شهرستان جهت همکاری در زمینه های اجتماعی،رفاه خانواده و پرسنل امضاء و به مرحله اجرا برسانند.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱٢:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٦/۱٠
 

با اجرای 2300متر اصلاح شبکه

کیفیت آبرسانی درمنطقه خیرآباد ورامین مطلوبترشد

طی یک ماه گذشته سال جاری درچهارخیابان خیرآباد عملیات اصلاح و نوسازی شبکه آبرسانی اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران رئیس اداره آبفای خیرآباد گفت: با توجه به فرسودگی لوله های آبرسانی برخی خیابان هاو نقاط شبکه توزیع که سبب هدر رفت آب و مشکلات دیگری می شدند به همین منظور عملیات اصلاح و بازسازی این نوع خطوط در دستورکار قرار گرفت.

مصطفی فخاری افزود: با اجرای عملیات لوله گذاری در چهار خیابان بوستان های 14،16،18و شهید کلانتری،دوهزار و سیصد مترخطوط قدیمی و فرسوده در این مناطق از مدار بهره برداری خارج و  لوله های پلی اتیلن در اقطار متناسب با جمعیت ساکن وارد شبکه آبرسانی شدند.

وی خاطرنشان کرد:با اجرای این عملیات، مشکلات موجود شامل فرسودگی شبکه،افت فشار،حوادث و شکستگی در خیابان های مذکور برطرف شده و کیفیت آبرسانی نیز ارتقا یافت.

فخاری اضافه نمود: با برنامه ریزی های انجام شده عملیات اصلاح و نوسازی شبکه های آبرسانی طی ماههای آینده در برخی دیگر از مناطق خیرآباد انجام می شود.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱٢:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٦/٥
 

در شبکه آبرسانی خیرآباد انجام شد

اجرای سه راه گیری از خطوط 600و 500میلمتری

عملیات سه راه گیری در شبکه آبرسانی منطقه خیرآباد شهرستان ورامین با موفقیت انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران رئیس اداره آبفای خیرآباد گفت:به منظورتنظیم و تقویت فشار آب شبکه توزیع در خیابان شهید زواره این عملیات سه راه گیری با تلاش بی وقفه پرسنل آبفای خیرآباد انجام شد.

مصطفی فخاری در ادامه با اشاره به این که اطلاع رسانی به شهروندان محترم در خصوص اجرای این عملیات از سوی سامانه 122و دفتر روابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی انجام گرفت،افزود: عملیات سه راه گیری در شبکه آبرسانی خیرآباد بر روی خطوط آبرسانی 500 و 600 میلیمتری چدن داکتیل انجام شد با توجه به برنامه ریزی ها و پیش بینی های انجام شده در کمترین زمان ممکن،بدون قطعی آب  اجرا گردید.

وی اضافه نمود: با بکارگیری لوله ها و اتصالات استاندارد و مناسب و همچنین رعایت دقیق نکات ایمنی کار ،این عملیات با موفقیت پایان یافت.

فخاری تصریح کرد: با اجرای عملیات سه راه گیری ضمن ارتقای کیفیت آبرسانی و جلب رضایت مشترکین،فشار آب نیز در خیابان مذکورتنظیم شد.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٦/٤
 

در محل ستاد مرکزی آبفای جنوب شرقی

جلسه معاونین برنامه ریزی آبفای استان تهران تشکیل شد

در مردادماه سال جاری پنجمین نشست ماهیانه معاونین برنامه ریزی و منابع انسانی شرکت های آب و فاضلاب استان تهران به میزبانی آبفای جنوب شرقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت میزبان:در ابتدای جلسه که با حضور معاونین برنامه ریزی و منابع انسانی شرکت های آب و فاضلاب استان تهران و دفاتر ستادی برگزار شد معاون برنامه ریزی و منابع انسانی شرکت آبفای جنوب شرقی ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین ،گزارشی از عملکرد و اقدامات انجام شده در راستای استقرار نظام های مدیریتی در این شرکت را ارائه نمود.

مرتضی فخاری در ادامه ارزیابی عملکرد را به عنوان ابزاری برای مشخص نمودن جایگاه عملکردی شرکت هاو نقاط قوت و ضعف بسیار مهم دانست و در عین حال  ارزیابی نامناسب سبب بروز اختلال و مشکل برشمرد و همچنین خواستار توجه اساسی به این موضوع شد.

درادامه این نشست موضوعات جاری و مباحث کاری حوزه معاونین برنامه ریزی و منابع انسانی شرکت ها ازجمله عملکرد نظام پیشنهادات،برنامه های دفتر فناوری اطلاعات،روند اصلاح ساختار تشکیلاتی،برنامه استراتژیک و گزارشات ارزیابی شش ماهه مورد بررسی قرار گرفت.

این گزارش می افزاید:از جمله مصوبات این جلسه ارائه طرح جدید ارزیابی با قرار گرفتن برنامه استراتژیک به عنوان مبنای ارزیابی بود که از سوی مدیر دفتر برنامه و بودجه پیشنهاد و به تصویب رسید و در همین راستا مقرر شد کارگروهی متشکل از چهار شرکت نسبت به تهیه و تنظیم شاخص های ارزیابی براساس برنامه  استراتژیک تشکیل گردد.

لازم به ذکر است آقای احمد نعیمی مدیر دفتر برنامه ریزی  و بودجه شرکت از اعضاء این کارگروه انتخاب شدند.

 


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٦/۳
 

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در نمایشگاه مطبوعات گفت

رسانه ها به عنوان یک ابزار اطلاع رسانی و فرهنگ سازی رسالتی بس مهم و خطیر در توسعه و پیشرفت کشورها دارند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در اولین روز شهریورماه سال جاری از نمایشگاه مطبوعات در شهرستان قرچک بازدید کرد.

مهندس علیرضا کارگری در حاشیه بازدید دومین نمایشگاه مطبوعات جنوب شرق استان تهران،ضمن تقدیر از عوامل برگزاری این رویداد فرهنگی،اظهار داشت: امروزه با پیشرفتهای تکنولوژی و الکترونیکی در دنیای ارتباطات،خبرگزاری ها و مطبوعات می توانند با بهره گیری از فنون تخصصی و حرفه ای در این زمینه،  نقش عمده ای در توسعه آبادانی کشور داشته باشند.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در ادامه با بازدید از تمامی غرفه های خبری و گفتگوی صمیمی  با خبرنگاران،افزود: آنچه که ما متولیان و خدمتگزاران مردم در حوزه آب از رسانه ها  انتظار داریم فراتر از اطلاع رسانی عملکرد و اقدامات است چرا که شرکت آبفا در دو زمینه منابع آب و قیمت تمام شده آن نیز نیاز به تنویر افکار عمومی و فرهنگ سازی از سوی  اصحاب رسانه ها را دارد.

مهندس کارگری با بیان این مطلب که تابستان سال جاری را تاکنون با تلاش شبانه روزی همه عوامل شرکت بدون بحران سپری کردیم در خصوص قیمت تمام شده آب تصریح کرد: بهای تمام شده یک متر مکعب آب در حوزه جنوب شرق در سال 93 به مبلغ 8867 ریال می باشد و متوسط نرخ فروش آن 3963ریال و بر اساس صورت های مالی زیان هر متر مکعب آن 4904ریال است.بنابراین با وجود افزایش هزینه های تامین کالا و خدمات در خصوص  تولید و توزیع  آب،از رسانه ها انتظار می رود که در زمینه رسیدن به قیمت واقعی آب  فعالیت خبری مثمر ثمری داشته باشند.

رئیس هیئت مدیره آبفای جنوب شرقی در ادامه به محدودیت منابع آبی اشاره کرد و افزود: از دیگر مشکلاتی که طی سالهای اخیر شدت گرفت افت سطح آب سفره های زیرزمینی،کاهش نزولات جوی و تشدید و تداوم  پدیده خشکسالی است و علاوه بر این چالشها با افزایش جمعیت و رشد شهرنشینی در شهرستان های جدید تهران و تغییر رفتار مصرف گرایی بویژه در مصارف آب شهری نیاز به مشارکت تمامی حوزه های  فرهنگی دارد.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در بخشی دیگر از سخنان خود در بین خبرنگاران به موضوع بازچرخانی آب و  اجرای طرح فاضلاب اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به کمبود منابع آبی و جلوگیری از آلودگیهای زیست محیطی و مقدار کم آب باقی مانده در سفره های زیرزمینی،اجرای طرح فاضلاب و باز چرخانی آب بسیار حائز اهمیت و حیاتی است و در این زمینه مشارکت  فعال مردمی را خواستار شد.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ٦:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٦/۱
 

با حضور مدیریت بحران آبفای استان تهران

جلسه کمیته بحران آبفای جنوب شرقی برگزار شد

در شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران با حضور مدیریت بحران آبفای استان جلسه کمیته بحران تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی:در این نشست مدیرعامل شرکت ،مدیریت بحران آبفای استان به همراه کارشناسان،معاونین،مدیران ستادی، مدیران امورات و روسای ادارات شهرستان ها و شهرهای تحت پوشش شرکت حضور داشتند.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی در این جلسه طی سخنانی با اشاره به پتانسیل بروز بحران در کشور،اظهار داشت: با توجه به این که کشور ما از جمله کشورهای زلزله خیز بوده و سالانه با وقوع بلایای طبیعی وحوادث غیرمترقبه روبرو است لازم است خودمان را با شرایط موجود و مقابله با بحران هماهنگ نمائیم.

مهندس علیرضا کارگری با بیان این مطلب که  در بخش های توسعه و بهره برداری  تاسیسات آبرسانی، مدیریت بحران و بستر سازی مناسب پدافندی دارای اهمیت فراوانی است،خاطرنشان کرد: اجرایی نمودن طرح پدافند غیر عامل در زیر ساخت های پروژه های عمرانی - آبرسانی ضروری  و بسیار حائز اهمیت است.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی با اشاره به روند فرونشست زمین و مسایل بحرانی در مناطق تحت پوشش آبرسانی شرکت متبوع خود،تصریح کرد: امیدواریم با اجرائی شدن طرح تعادل بخشی منابع آب که در سطح ملی در حال اجراست و مطابق با برنامه ریزی ها و پیش بینی های انجام شده و همچنین وضعیت بحرانی و اقلیمی مناطق جنوب شرق، در حوزه پدافند غیرعامل وظایف و کارها را تقسیم بندی نمودیم و حوزه مدیریت بحران این شرکت کار نظارتی را انجام می دهند.

در ادامه این جلسه مدیر بحران آبفای استان تهران طی سخنانی اظهار داشت: کشور ایران به لحاظ حوادث طبیعی دومین کشور پرمخاطره جهان است و کشور چین در این زمینه رتبه اول را داراست بنابراین با این وضعیت بحرانی در کشور، همه ما باید آمادگی بیشتری در برابر این گونه آسیب ها داشته باشیم.

مظفری در ادامه با  اشاره به این که طرح تحول در حوزه مدیریت بحران امری ضروری است،افزود: این طرح در آبفای استان تهران ارائه شد تا بعنوان آبفای آماده و تاب آور در مقابله با بحران مقاومت و آمادگی بیشتری داشته باشد.

وی با بیان این که منطقه جنوب شرق استان تهران از شهرهای زمین محور در زمینه بحران در کشور است،گفت:تعداد بلایای طبیعی در جهان نسبت به گذشته هفت برابر افزایش یافته و چالش های سوانح مرتبط با آب از مهمترین مسائل روز جامعه جهانی و کشور ایران است.

در این جلسه مهندس عباسی ازکارشناسان ارشد مدیریت بحران آبفای استان تهران شیوه نامه اجرایی کشیک ارشد آبفای استان تهران و مهندسان کشیک شرکت های زیر مجموعه را ارائه داد و هدف از اجرای این طرح را  رصد و کاهش وقوع حوادث در محدوده خدماتی شرکت آب و فاضلاب اعلام کرد.

در پایان دکتر شیبانی یکی دیگر از کارشناسان ارشدمدیریت بحران در خصوص طرح پدافند غیرعامل، مدیریت و نظارت برپروژه ها و مراحل اجرای آن در شرکت آبفای استان تهران مطالب لازم را ارائه نمود.