روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران

 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ٢:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢٦
 

با هدف افزایش تولید آب عملیات حفاری یک حلقه چاه در شریف آباد آغازشد

عملیات حفاری یک حلقه چاه آب آشامیدنی در چهارمین ماه سال 92 در شهر شریف آباد آغازشد.

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران ضمن اعلام خبر فوق اظهار داشت: به منظور تامین آب شرب مورد نیاز شهروندان محترم شریف آباد و پاسخگویی به نیاز و مصرف روزافزون مشترکین، یک حلقه چاه در مخزن ده هزار  متر مکعبی این شهر در حال حفاری است.

سهراب عامری شهرابی در ادامه با اشاره به این که با حفر این چاه میزان تولید آب در این شهر افزایش می یابد، افزود: با توجه به افزایش ساخت وساز ورشد جمعیت حفر این چاه در برنامه کاری شرکت آبفای جنو ب شرقی قرارگرفت.

وی اضافه نمود: شیوه حفر این چاه به صورت دورانی است و بعد از اتمام عملیات حفاری،تجهیز و در مدار بهره برداری قرار می گیرد.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱٢:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢٦
 

جلسه نظام پیشنهادات در آبفای جنوب شرقی برگزارشد

با حضور مدیرعامل،معاونین، مدیران و کارشناسان شرکت آبفای جنوب شرقی نشست هم اندیشی در خصوص نظام پیشنهادات درمحل ستاد مرکزی این شرکت تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران مدیرعامل این شرکت در ابتدای جلسه طی سخنانی ضمن تبریک فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان و با اشاره به استفاده از ظرفیت کارشناسان و کارشناسان ارشد حاضر در شرکت جهت تعالی سازمانی اظهارداشت:  همه ما باید برای برون رفت از نظام و قالب کار سنتی طرح و برنامه جدید داشته باشیم و نوآوری و خلاقیت را جایگزین روزمره گی در کار نمائیم و این مهم حاصل نمی شود مگر این که ما بحث نظام پیشنهادات را جدی بگیریم و آنرا  کار بردی نمائیم.

مهندس منصور جنتی  در ادامه با اشاره به این که از امروز شیوه کار ما تحقیق خواهد بود، براهمیت نظام پیشنهادات تاکید کرد و افزود: برگزاری  جلسات و اهمیت دادن به این مقوله سبب بروز استعدادهای خلاق در مجموعه می شود و خلاقیت یعنی اتفاق جدید و روبه رشد و پیشرفت .

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران همچنین خواستار صرف وقت و توان فکری و جسمی جهت ارتقاء کمی و کیفی نظام پیشنهادات شد و تصریح کرد: با ارتقای نظام پیشنهادات در تمامی بخشهای صنعت آب و فاضلاب، ما خدمت رسانی مطلوبتری می توانیم به مردم شریف ارائه نمائیم.

این گزارش می افزاید دراین جلسه چندین طرح تحقیقاتی و پژوهشی از سوی کارشناسان شرکت آبفای جنوب شرقی برای حاضرین ارائه شد.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱٠:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢٦
 

 همایش عفاف و حجاب در آبفای جنوب شرقی استان تهران برگزار شد

به همت امور زنان و بسیج خواهران شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران و با حضور بانوان این شرکت ، همایش عفاف و حجاب برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی :در این همایش حجه الاسلام و المسلمین دکتر الهی از اساتید حوزه و دانشگاه به بحث در خصوص مفهوم فراگیر عفاف پرداخت و آیات و روایاتی در خصوص عفاف و حجاب را بیان کرد و در رابطه با اخلاق در خانواده مواردی را متذکر شد .

در ادامه این گزارش آمده است دکتر الهی در این مراسم با اشاره این که معنای عفاف تنها در چشم و ظاهر افراد خلاصه نمی شود و عفاف واقعی پاک بودن کل نفس و تمام اعضاو جوارح انسان می باشد، افزود:بانوان و بالاخص بانوان شاغل باید با حفظ عفاف و حجاب نقش خود را در جامعه پر رنگ تر نمایند و سعی در شناخت بیشتر مباحث دینی و اعتقادی داشته باشند.

زهره طراوتی مشاور مدیر عامل در امور زنان شرکت در خصوص اهداف برگزاری این همایش گفت : با توجه به قرار گرفتن در هفته عفاف و حجاب  و همزمانی آن با ماه مبارک رمضان و لزوم توسعه و تعمیق و ترویج هر چه بیشتر فرهنگ عفاف و حجاب و حفظ کرامت و منزلت زن در جامعه و همچنین تحکیم بنیان خانواده این همایش برگزار گردید .

گفتنی است در پایان هدایایی به بانوان حاضر در همایش اهدا شد .


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱٠:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢٦
 

به میزبانی شرکت آبفای جنوب شرقی

جلسه شورای معاونین درآمد و امور مشترکین آبفای استان تهران برگزار شد

سی و هفتمین جلسه شورای معاونین در آمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران به میزبانی شرکت آبفای جنوب شرقی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت میزبان: این جلسه با حضور معاون در آمد و امور مشترکین آبفای استان تهران و مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی  و همچنین معاونین شرکت های زیر مجموعه آبفای تهران در این بخش در محل ستاد مرکزی شرکت میزبان برگزارگردید.

در ابتدای این نشست معاون در آمد و امور مشترکین شرکت آبفای جنوب شرقی ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین در جلسه طی سخنانی به گزارش عملکرد در حوزه در آمد و مشترکین شرکت پرداخت و همچنین از روند واگذاری خدمات مشترکین به دفاتر پیشخوان دولت توضیحاتی را ارائه نمود.

درادامه این جلسه معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آبفای استان تهران با بیان مطالبی به رهنمودهای لازم در خصوص راهبردهای اساسی مرتبط شامل تبیین نظام نامه ناحیه محوری و شهرمحوری و تشریح مکانیزم تدوین و اجرای دستورالعمل توزیع آنلاین وجوه درآمدی پرداخت.

مهندس رسول باقری همچنین در ادامه ضمن ابراز رضایت از عملکرد شرکت آبفای جنوب شرقی خواستار ارتقای کیفیت خدمات رسانی به مشترکین شد.  


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱٠:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢٦
 

انتصاب در شرکت آبفای جنوب شرقی

درشرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران سرپرست جدید دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی :مهندس منصور جنتی مدیرعامل این شرکت با صدور حکمی علیرضا منصوری را به عنوان سرپرست دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل منصوب کرد.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢٤
 

 اجرای عملیات سه راهگیری در شبکه توزیع آب شهر ورامین

با تلاش کارکنان واحد امداد آبفای ورامین یک مورد سه راهگیری در شبکه آبرسانی این شهر  با موفقیت  انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران مدیر آبفای شهرستان ورامین گفت: به منظور تنظیم و تقویت فشار آب شبکه توزیع در منطقه خیابان شهید رجایی جنوبی یک مورد سه راهگیری با استفاده از لوله و اتصالات استاندارد و لازم اجرا شد.

حمید رضا زارع کاشانی افزود: این عملیات بر روی خطوط لوله پلی اتیلن 200 و لوله یکصد میلی متری آزبست، بدون قطعی آب ساکنین منطقه مذکور اجرا گردید.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح آبرسانی  در خیابان شهید رجایی جنوبی ورامین افت فشار آب در منطقه برطرف و به حد تعادل رسید.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ٢:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/۱٩
 

پرسنل  پست امداد آبفای شهرستان قرچک به وسایل ایمنی مجهز شدند

تجهیزات ایمنی  پرسنل پست امداد آب و فاضلاب شهرستان قرچک به روز رسانی  شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران مدیر آبفای شهرستان قرچک گفت: با توجه به حساسیت کاری و وجود خطرات احتمالی برای پرسنل پست امداد در  حوادث آبرسانی تجهیز آنان به وسایل مورد نیاز ایمنی امری ضروری است.

علیرضا علیکائی افزود:به همین منظور با هدف افزایش ضریب ایمنی کارکنان و کاهش آسیب پذیری آنان در برابر حوادث پیش رو در زمان امداد رسانی،پرسنل پست امداد قرچک به تجهیزات ایمنی مجهز شدند.


 
 
جمع آوری شش عدد شیر آب غیر مجاز در پیشوا
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ٢:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/۱٩
 

جمع آوری شش عدد شیر آب غیر مجاز در پیشوا

شش عدد شیر آب غیر مجازتوسط پرسنل امورآبفا درسطح شهر پیشوا شناسایی و جمع آوری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران سرپرست آبفای شهرستان پیشوا گفت: در راستای جلوگیری از هدررفت آب، تنظیم و تعدیل فشار در شبکه توزیع و همچنین جهت تامین آب شرب مورد نیاز شهروندان محترم در فصل تابستان جمع آوری شیرهای آب غیر مجاز در دستور کار این اداره قرار گرفت.

مرتضی علیکائی در ادامه افزود: با گشت شبانه روزی کارکنان آبفای پیشوا طی یک هفته شش مورد شیر آب که بصورت غیر مجاز از آب شهری استفاده می کردند و باعث افت فشار آب در برخی از نقاط شهر می شدند شناسایی و جمع آوری گردیدند.

وی در پایان با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان و افزایش مصرف آب خواستار همکاری بیشتر مردم با شرکت آب و فاضلاب نسبت به مصرف بهینه آب شد.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۳:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/۱٢
 

 با هدف ارتقای سلامت جسمانی و روانی انجام می شود

اجرای معاینات ادواری کارکنان شرکت آبفای جنوب شرقی

کارکنان  شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران مورد آزمایشات و معاینات ادواری سالانه قرار می گیرند.

معاون مالی و پشتیبانی شرکت ضمن اعلام این  خبر فوق،گفت: در راستای سنجش و ارتقای سلامت جسمی کارکنان  شرکت و حسب سیاست های ابلاغی از سوی گروه ایمنی و سلامت کار شرکت آبفای استان تهران ، معاینات ادواری کارکنان  دائم ،مدت معین و تامین نیروی انسانی  انجام می شود.

ایوب طالبی اتوئی افزود: معاینات ادواری کارکنان شامل آزمایشات کامل ، نوار قلب، شنوایی و بینایی سنجی اسپیرو متری و معاینه توسط پزشک طب کار عنوان کرد و از تشریک مساعی معاونین،مدیران و کارکنان شرکت در اجرای این مهم قدردانی نمود.

وی خاطرنشان کرد:طرح سلامت و طب کار پرسنل شرکت برای اولین بار به همت گروه ایمنی و بهداشت در سطح ستاد مرکزی و امور ورامین شرکت اجرا و دیگر شهرهای تحت پوشش شرکت نیز بطور پیوسته انجام می شود بدیهی است در این راستا پرونده پزشکی برای کارکنان تشکیل و نتایج در نرم افزار سلامت کارکنان ثبت می گردد.

 


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱٢:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/۱٢
 

 دو مورد سه راهگیری در خیابان آزادگان قرچک انجام شد

در هفته نخست تیرماه سال جاری دومورد سه راهگیری در شبکه توزیع آب  شهرستان قرچک انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران مدیر آبفای قرچک گفت: با توجه به قدیمی و فرسوده بودن شبکه توزیع و افت فشار آب در منطقه مزدرانی واقع در خیابان آزادگان  دو مورد سه راه گیری در کمترین فاصله زمانی  انجام گرفت.

علیرضا علیکائی افزود:این عملیات بر روی خطوط لوله 150و 250میلیمتری، طی دو مرحله  و  با 40متر لوله گذاری  توسط پرسنل زحمتکش واحد پست امداد آبفای قرچک اجرا گردید.

وی اضافه کرد:با اجرای این  طرح آبرسانی  از افت فشار آب در 400 واحد مسکونی و تجاری  جلوگیری بعمل آمده و رضایت ساکنین محل را نیز در پی داشته است.

 


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱٢:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/۱٢
 

سومین مرحله ارزیابیpm درآبفا جنوب شرقی انجام شد

جلسه  سوم ارزیابی فعالیتهای انجام گرفته در حوزه pm آبفای جنوب شرقی  با حضور مشاورین بهره برداری آبفای استان تهران تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران معاون بهره برداری این شرکت گفت: این جلسه به منظور بررسی و ارزیابی روند استقرار سیستم نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه در صنعت آب و فاضلاب، برگزار گردید.

غلامرضا مرادی در ادامه به ارائه گزارش عملکرد آبفای جنوب شرقی  در حوزه  فعالیتهای pm پرداخت و افزود: در این نشست مشاورین بهره برداری آبفای استان تهران ضمن ارزیابی و ابراز رضایت از  عملکرد شرکت در این بخش ،راهنمایی و توضیحات لازم را جهت  پیشرفت کار  برای مدیران و کارشناسان مربوطه بیان نمودند.

 

 

 


 
 
کسب افتخاری دیگر از سوی شرکت آبفای جنوب شرقی
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/۱٢
 

کسب افتخاری دیگر از سوی شرکت آبفای جنوب شرقی

شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی بار دیگر دربین شرکت های زیر مجموعه آبفای استان تهران صاحب افتخار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی: براساس نتایج ارزیابی 12ماهه واحد های آمار و اطلاعات که از سوی شرکت آب وفاضلاب استان تهران انجام شد واحد آمار و اطلاعات شرکت آبفای جنوب شرقی در این ارزیابی عنوان برتر را به خود اختصاص داد.

در ادامه این گزارش آمده است: معاونت برنامه ریزی و منابع انسانی شرکت آبفای استان تهران طی نامه ای به مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی ضمن تبریک کسب عنوان  واحد آمار و اطلاعات برتر، خواستار تقدیر از معاون برنامه ریزی و منابع انسانی، مدیرآمار و فناآوری اطلاعات و راهبر سیستم دی اس آر شرکت صاحب افتخار  شد.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ٢:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٩
 

مصاحبه با معاونت درآمد و امور مشترکین

امام صادق (ع) فرمود: طعم الماء طعم الحیات: طعم آب طعم حیات است.

آب نعمتی حیاتی است که خداوند سبحان و رحیم برای بقاء هستی خلق کرده است و خداوند در قرآن کریم  فرموده است:(وجعلنا من الماء کل شی حی) و تمامی موجودات زنده را ازآب آفریدیم . با عنایت به اینکه ذخیره آب شیرین جهان هر سال رو به کاهش است و تا 25سال آینده نیمی از جمعیت جهان با مشکل کمبود آب شیرین روبرو خواهد بود شایسته است که همه ما در مصرف این نعمت الهی نهایت مراقبت و صرفه جویی را داشته باشیم و در این راستا نیز یکی از وظایف خطیری که  ادارات و شرکت های متولی آب بر دوش دارند اطلاع رسانی بحران آبی  و فرهنگ سازی مصرف بهینه در جامعه  است به همین منظور شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران اقداماتی را در جهت مصرف صحیح آب در هفته صر فه جویی انجام داده است باتوجه به اهمیت این موضوع مصاحبه ای بامعاونت در آمد  و امور مشترکین  شرکت سید عزت الله موسوی انجام شده است که در ادامه از نظر شما می گذرد.

در شرکت آبفای جنوب شرقی تهران برای کاهش میزان مصرف مشترکین چه تدابیر و راهکارهایی بکار گرفته شد؟

یکی از سیاستهای اصلی شرکت آبفا طی چند سال اخیر کاهش میزان مصرف و در واقع رعایت الگوی مصرف از سوی مشترکین می باشد و شرکت آبفای جنوب شرقی در همین راستا راهکارهای مناسب و مطلوب از قبیل توزیع شیر آلات کاهنده در سطح  شهرهای تحت پوشش، راه اندازی گروه مروجین مصرف بهینه آب و اطلاع رسانی از طریق روزنامه و جراید  را انجام داده است.

آیا مجموعه شرکت آبفا از میزان مصرف آب شهروندان در جنوب شرق استان تهران رضایت دارید؟

مردم شریف این منطقه در همه زمان و مکان با شرکت همکاری داشتند و در بحث میزان مصرف نیز  با توجه به اقدامات فرهنگی خوبی  که در زمینه صرفه جویی آب از سوی دفتر روابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی به عمل آمد مردم نیز به حساسیت موضوع محدودیت منابع آب پی برده و الگوی مصرف را رعایت می نمایند و در بعضی مواقع ما با مشترکین کم مصرف نیز روبرو می شویم البته با توجه به آمار و تحقیقاتی که در بخش میزان مصرف آب صورت گرفته ما شاهد کم لطفی برخی مشترکین هستیم که بی رویه این نعمت خدادادی را مصرف می کنند و به حمدالله با توجه به تذکرات و هشدارهایی که به آنها داه شد سعی به رعایت این قضیه نمودند.

از زمان آغاز اجرای قانون هدفمندی یارانه ها محاسبه میزان آب بهاء برای مردم چگونه صورت می گیرد؟

بطور کلی تامین و توزیع آب شرب از هزینه بالایی برخوردار است خصوصاً در منطقه جنوب شرق استان تهران که صد درصد منابع  تامین آب  از چاهها و منابع زیر زمینی می باشد هزینه بیشتری دارد که  فقط بخشی یا درصدی از این هزینه را مردم تامین می کنند و از زمان شروع  قانون هدفمندی یارانه ها  طبق بخشنامه ها و تعرفه های ابلاغی از سوی وزارت نیرو  هزینه مصرفی آب بهاء محاسبه شده و تحت قالب قبوض مصرفی در اختیار مشترکین مناطق قرار می گیرد.

 اقدامات و برنامه ریزی های انجام شده به جهت  خدمت رسانی مطلوبتر به مشترکین تحت پوشش را تشریح نمائید؟

 خدمت رسانی به مردم و ارتقاء و سرعت در آن از اولویتهای کاری در حوزه مشترکین می باشد و  از اقداماتی  که در این زمینه صورت گرفته می توان به  تعویض کنتورهای از کار افتاده ،طرح تکریم ارباب رجوع،  مجهز نمودن تمامی امورات و ادارات به میز خدمت و پاسخگویی به مشترکین،افزایش ساعت کاری کارکنان در بخش مشترکین تا ساعت 17عصر و  راه اندازی مرکز ارتباط مردمی سامانه 122  که مشترکین بصورت شبانه روزی  با شرکت آب و فاضلاب  در ارتباط باشنداشاره کرد.

توصیه و پیشنهاد شما به آن دسته از کسانی که از آب غیر مجاز استفاده می کنند چیست؟

استفاده غیر مجاز  از آب هم از نظر قانونی و شرعی درست نیست چرا که همه مردم  در استفاده از این نعمت خدادادی به یک اندازه سهیم هستند. صاحبان  انشعابات غیر مجاز به صورت بی رویه آب رامصرف می کنند و در بعضی مواقع  فشار شبکه توزیع را کاهش می دهند و از همین جا از آنان درخواست داریم به صورت خود اظهاری نسبت به قانونی  یا مجاز نمودن انشعاب اقدام نمایند و شرکت آب و فاضلاب برای آنها تسهیلاتی قائل می شود.

از زمان اجرای طرح برون سپاری در حوزه مشترکین چه اقدامات صورت گرفت؟

 در راستای خدمات رسانی مطلوبتر به شهروندان محترم در  قسمت مشترکین  برون سپاری خدمات به دفاتر پیشخوان دولت در دستور و برنامه کاری شرکت قرار گرفت و طی نشست های تخصصی و بررسی های بعمل آمده این طرح در ابتدا در پنج دفتر پیشخوان دولت شهر قرچک اجرا شد. و از مجموع خدمات 22 گانه امور مشترکین دوازده مورد آن  در دفاتر پیشخوان قابل ارائه می باشد. و این طرح به زودی در دیگر شهرهای تحت پوشش شرکت اجرا خواهد شد.

با توجه به این که در هفته صرفه جویی قرار داریم برای علاج و درمان مصرف بی رویه آب چه راهکاری را پیشنهاد می دهید؟

پیشگیری از مصرف بی رویه با آموزش امکان پذیر است و می توانیم از طریق آموزش، روشهای درست مصرف آب را  به مردم  بیاموزیم و آن را جایگزین مصارف نادرست و بی رویه نمائیم  و  همچنین بحث صرفه جویی  آب را  تمامی فصول سال جدی بگیریم و ارزش و اهمیت آب این مایه حیاتی را از کودکی به فرزندانمان بیاموزیم که در آینده مشکل بی آبی برایشان مسئله ساز نشود.

 


 
 
مصاحبه با رئیس اداره محیط زیست شهرستان ورامین
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۱۱:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٤/۸
 

پیشگفتار:

آب الفبای آبادانی است و بدون آن حیات میسرنیست

هرسال با فرارسیدن فصل تابستان و آغاز گرما مصرف آب در کل کشور افزایش یافته و به همین جهت تامین این مایه حیاتی در ماههای گرم سال دشوارتر می باشد علاوه بر این،بحران آبی در تمامی نقاط جهان به چشم می خورد و بطور خاص  این امر در کشور ما بیشتر دیده می شود.

همه این مسایل و مشکلات و محدویت های منابع آبی کشور، مسئولین ارشد وزارت نیرو را برآن داشت تا مقوله صرفه جویی در آب را به طور جدی پیگیری نمایند.یکی  از راهکارهایی که در این زمینه مورد توجه قرار گرفت ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب در جامعه بوده و  نامگذاری هفته نخست تیر ماه  هرسال به عنوان هفته صرفه جویی آب می باشد و در سال جاری روز سوم هفته صرف جویی با نام و رویکرد" آب، محیط زیست و توسعه پایدار" است و بدین منظور دفتر روابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی مصاحبه ای را با مدیریت سازمان محیط زیست شهرستان ورامین تهیه نموده که در ادامه به ارائه گزارشی از آن مصاحبه می پردازیم .

نظر وپیشنهادتان را در خصوص هفته صرفه جویی بیان نمائید خصوصا این که یک روز در هفته صرفه جویی به عنوان آب،محیط زیست و توسعه پایدار نامگذاری شد.

 با تبریک فرا رسیدن ایام مبارک شعبان و به ویژه این که میلاد با سعادت حضرت مهدی (عج) را  این روزها در پیش داریم  نامگذاری هفته صرفه جویی در مصرف آب از سوی وزارت نیرو یک اقدام فرهنگی موثر و مفید می باشد و همچنین با توجه به این که در فصل گرما و پیک مصرف آب قرار داریم   بحث صرف جویی حائز اهمیت است ودر خصوص نامگذاری یک روز در این هفته بنام آب،محیط زیست و توسعه پایدار باید بگویم که دو مقوله آب و محیط زیست رابطه نزدیک و تنگاتنگ با یکدیگر دارند چرا که یکی از ارکان محیط زیست آب است.

جناب عالی فرهنگ مصرف آب را در بین مردم چگونه ارزیابی می کنید؟

 فرهنگ سازی مصرف بهینه و درست آب امری ضروریست چون ما در بخش منابع  با محدودیت روبرو هستیم.البته در همین بخش از سوی شرکت آب و فاضلاب فعالیتهای فرهنگی و آموزشی و اطلاع رسانی  خوبی صورت گرفت و مردم هم در بحث مصرف آن به حساسیت موضوع پی برده اند و در جهت مصرف بهینه وصحیح با شرکت آب و فاضلاب نهایت همکاری را دارند.

 

اگر بخواهید نقش آب را  بطور مختصردر محیط زیست تشریح نمائید چه مسئله ای را عنوان می کنید؟

حیات و  بقای محیط زیست بوسیله آب امکان پذیر است از ابتدای پیدایش حرفه محیط زیست بحث سلامت آبخوان مطرح بوده چرا که آب در آلودگی محیط زیست و جلوگیری از آن تاثیر مستقیم دارد .

اقدامات و عملکرد شرکت آب وفاضلاب را در بخش اجرای طرح فاضلاب و تصفیه خانه آن چگونه ارزیابی می کنید و تاثیر اجرای این طرح را در محیط زیست توضیح دهید.

ساخت تصفیه خانه فاضلاب جنوب در شهرستان ری و همچنین اجرای طرح فاضلاب در جنوب شرق استان تهران تا آنجایی که اطلاعاتی از پیشرفت آن داریم از اقدامات شاخص شرکت آب و فاضلاب محسوب می شود. وهمچنین  همه ما در سازمان محیط زیست خواستار این هستیم که اجرای طرح تصفیه خانه و جمع آوری فاضلاب بصورت بهداشتی و پیشرفته با سرعت بیشتری انجام شود زیرا که اجرای آن در پاکیز گی و جلو گیری از آلودگیهای زیست محیطی تاثیر بسزایی دارد .

در سازمانی که شما در آن مشغول به خدمت هستید چه اقداماتی در زمینه حفاظت از آب انجام می شود؟

ما در زمینه حفاظت از آب،کنترل وضعیت پسابهای خروجی از شرکتهای صنعتی را به جد پیگیر هستیم و به همین منظور با همکاری آزمایشگا ههای معتمد کار نمونه برداری از پسابها را  انجام داده و در مواقعی که دارای استاندارد لازم و زیست محیطی نباشند از فعالیت آنها جلوگیری می شود.خوشبختانه بعضی از شرکتهای متعهد و وظیفه شناس در این بخش به شیوه خود اظهاری با ما همکاری می کنند و وضعیت پسابهای صنعتی را به صورت گزارش ارائه می دهند.

فعالیتهای موسسات آموزشی و تحقیقاتی در بخش آب و محیط زیست چگونه است؟

طی چند سال اخیر آموزش و پژوهش بسیار مطلوبی از سوی مراکز آموزش عالی و موسسات تحقیاتی در قالب شرکت های مشاور در این زمینه انجام گرفت و همچنین به کارشناسان و مدیران سازمان  در خصوص اجرای تصفیه خانه فاضلاب و سلامت آبخوان آموزش داده شد.

 

در پایان ضمن تقدیر وتشکر از جناب عالی و از وقتی که به ما اختصاص دادید اگر راهکار و پیشنهاد خاصی برای صرفه جویی مصرف آب دارید توضیح دهید.

 از همین جا برخود لازم می دانم که از تمامی کارکنان شرکت آب وفاضلاب به ویژه دفتر روابط عمومی آن که در صرفه جویی مصرف آب تلاش و فعالیت می کنند تقدیر نمایم چرا که همه ما از این موهبت الهی استفاده می کنیم و برای ادامه حیات به آب نیاز داریم و اگر بتوانیم در حوزه کشاورزی از هدر رفت آب و استفاده بهینه ازآن اقداماتی را انجام دهیم گام و حرکت مطلوبی در بحث صرفه جویی این مایه حیاتی برداشته ایم.


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ٤:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٥
 

مسئولان اداره آموزش و پرورش شهرستان قرچک

از سامانه آب شرین کن این شهر  بازدید کردند

همزمان با فرا رسیدن روز چهارم هفته صرفه جویی که تحت عنوان آب،محدودیت منابع و مصرف بهینه نامگذاری شد جمعی از مسئولن اداره آموزش و پرورش و دبیران شیمی شهرستان قرچک از سامانه آب شیرین کن این شهر بازدید نمودند.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت آبفای جنوب شرقی: در این بازدید حاضرین با تمامی قسمتهای سامانه آب شیرین کن از نزدیک آشنا شدند و کارشناسان حوزه بهره برداری شرکت در خصوص مشخصات  فنی و مراحل تصفیه آب توضیحاتی را برای آنان ارائه دادند.

در ادامه این گزارش آمده است کارکنان آموزش و پرورش شهر قرچک در این بازدید از کیفیت و استانداردهای آب استحصالی از سامانه مذکور سوالاتی را مطرح کردند که توسط کارشناسان حاضر در محل پاسخ داده شد.

این گزارش می افزاید در پایان این بازدید به مناسبت فرا رسیدن هفته صرفه جویی  ضمن بیان راهکارهای صرفه جویی و مصرف بهینه آب برای بازدید کنندگان بروشورها و هدایای تبلیغاتی با موضوع صرفه جویی به آنان اهدا گردید.

 

 


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ٩:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٥
 

شناسایی و جمع آوری انشعاب غیر مجاز آب در ورامین

یک رشته انشعاب غیر مجاز آب با قطر 63 میلیمتر در ورامین شناسایی و جمع آوری گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران سرپرست آبفای ورامین گفت: این انشعاب غیر مجاز در مرکز شهر ورامین کشف و با توجه به مصرف بالای این انشعاب، فشار آب شبکه توزیع  منطقه مذکور را کاهش می داد.

حمید رضا زارع کاشانی در ادامه با اشاره به این که آبفای ورامین در پی شناسایی و قطع انشعابات غیر مجاز در تمامی نقاط سطح شهر می باشد،افزود: استفاده غیر مجاز از آب پیگرد قانونی دارد و از افرادی که از این نوع انشعاب استفاده می کنند خواست تا به مراجعه به اداره آب وفاضلاب نسبت به قانونی و مجاز نمودن انشعابات غیر مجاز اقدام نمایند.

وی اضافه نمود:طی روزهای گذشته چندین رشته انشعاب آب آشامیدنی که در بخش کشاورزی مصرف می شد شناسایی و جمع آوری گردید.

 


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۸:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٥
 

تشریح فعالیتهای دومین روز از هفته صرفه جویی آب درآبفا جنوب شرقی

مجموعه اقدامات انجام شده در دومین روز هفته صرفه جویی در شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران تشریح شد.

مدیر دفتر روابط عمومی این شرکت گفت:برای اولین بار در این هفته مسابقه پیامکی  با موضوع آب در بین 150نفر از کارکنان شرکت با هدف افزایش دانش تخصصی آنان در صنعت آب و فاضلاب  برگزار گردید.  

سعید محمدیان در ادامه  همچنین از برگزاری مسابقه نقاشی در دومین روز از هفته صرفه جویی در بین فرزندان همکار و کارکنان شرکت آبفای جنوب شرقی  با هدف ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب  خبر داد.

وی در پایان با ابراز امیدواری از نقش و تاثیر این نوع اقدامات فرهنگی در نهادینه سازی مصرف آب ، اظهار داشت:در پایان این مسابقات به افرادی که در ارسال پیامک صحیح و شرکت در مسابقه نقاشی همت گماشتند جوایزی به قید قرعه اهدا خواهد شد.


 
 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ۳:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢
 

به منظور مقابله با کم آبی شهر پاکدشت

دو حلقه چاه در کمترین زمان ممکن تجهیزو راه اندازی شد

در هفته پایانی خرداد ماه سال جاری دو حلقه چاه در مسکن مهر پاکدشت تجهیز و در مدار بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب جنوب شرقی استان تهران سرپرست آبفای شهرستان پاکدشت گفت: به دلیل فرارسیدن فصل گرما و افزایش مصرف آب و جلوگیری از هرگونه مشکلات احتمالی دو حلقه چاه در کمترین زمان ممکن تجهیز و در مدار آبرسانی شهر پاکدشت قرار گرفتند.

علی ولی بغدادی در ادامه ضمن دعوت از مردم جهت درست مصرف کردن آب در ایام تابستان،خاطرنشان کرد:امیدواریم با این اقدام و برنامه ریزی در فصل تابستان با مشکل کم آبی روبرو نشویم.

 


 
 
 
نویسنده : سعید محمدیان - ساعت ٢:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/۱
 

اولین اقدام روابط عمومی آبفای جنوب شرقی در هفته صرفه جویی:

نصب بنر و توزیع پوسترهای صرفه جویی آب در شهرستانهای تحت پوشش

همزمان با فرا رسیدن نخستین روز هفته صرفه جویی آب تحت عنوان(( آب،حماسه اقتصادی و مشارکت همگانی)) روابط عمومی آبفای جنوب شرقی اقدام به نصب بنر و توزیع پوستر با موضوع صرفه جویی نموده است.

مدیر دفتر روابط عمومی این شرکت گفت:طبق روال هرساله اقدامات فرهنگی در هفته صرفه جویی انجام می شود و در همین راستا در اولین روز این هفته نصب بنر و توزیع پوسترهای صرفه جویی در خیابانهای پرتردد و ادارات دولتی و دیگر اماکن عمومی شهر های تحت پوشش شرکت انجام شد.

سعید محمدیان در ادامه افزود:افزایش آگاهی  مردم در خصوص هفته صرفه جویی و ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب از اهداف اقدامات صورت گرفته در اولین روز این هفته می باشد.

وی در پایان اظهار داشت:با عنایت به این که اقدامات فرهنگی نقش موثری در نهادینه سازی صرفه جویی مصرف آب در بین مردم دارد به همین منظور فعالیتهای دیگری در این زمینه در هفته صرفه جویی انجام می شود و شهروندان محترم جنوب شرق استان تهران می توانند از طریق رسانه ها و  وب سایت رسمی شرکت آبفا جنوب شرقی استان تهران در جریان آن قرار بگیرند.